3. února 2010 12:13 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Důchodkyně, jež by zakázala internety, má na Facebooku 4 tisíce fandů

Důchodkyně Věra Pohlová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Důchodkyně Věra Pohlová. | foto: Reprofoto

PRAHA Důchodkyně Věra Pohlová má na Facebooku už téměř čtyři tisíce přátel. Stačilo ji k tomu málo. V roce 1999 odpověděla na anketní otázku týkající se úniku informací o sporožirových účtech klientů České spořitelny. „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala,“ prohlásila před více než deseti lety Pohlová.

Anketa v deníku Metro ze 17. září 1999 byla otištěna v rubrice Můj názor. Kromě Pohlové na otázku ohledně úniku informací odpovídali další tři lidé - Viktor Labuť, Josef Sýkora a Milada Česáková.

Odpověď Pohlové zaujala nejvíce a stala se tak symbolem restriktivního přístupu k problémům informační bezpečnosti. "Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala," řekla tehdy dvaasedmdesátiletá důchodkyně.

Na Facebooku získala Pohlová už 3881 fanoušků, kteří její výrok s oblibou parafrázují. Poslední příspěvek z ledna zní: "Tyhle Facebooky každého jenom otravují. Já bych všechny ty sociální weby a uživatele zakázala."

Lidovky.cz