Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvanáct melounů dostane samec Richard

Magazín

  8:55
PRAHA - Vítězem gorilí reality show Odhalení a výhercem 12 melounů se stal patnáctiletý gorilí samec Richard. Téměř dvoumetrákový a více než dva metry vysoký lidoop si získal největší sympatie ze všech obyvatel pavilonu goril pražské zoologické zahrady v Troji.

Vítězem gorilí reality show Odhalení a majitelem 12 melounů gorilí samec Richard. foto: ČTK

Právě jemu poslali lidé nejvíce SMS zpráv. Mohutný a svalnatý Richard dostal 2218 SMS, tedy 28,3 procenta všech odeslaných hlasů, a přesvědčivě tak porazil své tři družky. Gorilí reality show na internetu dneškem nekončí. Přenos potrvá do 27. ledna.

Výsledek hlasování nikoho příliš nepřekvapil. Richard byl favoritem už v průběhu jednotlivých hlasovacích kol a jednoznačně bodoval v polovině hlasovacích otázek. Na diváky udělal nejlepší první dojem, označili ho za nejšikovnějšího a také jim nejvíc připomínal jejich šéfa.

"Je to od diváků velice poučené rozhodnutí, protože Richard by ty melouny nikomu jinému nedal," řekl po vyhlášení vítěze ředitel pražské zoo Petr Fejk. S výsledky je velmi spokojený a reality show předčila jeho očekávání.

"Výhercem není jedna gorila, které dali diváci nejvíchlasů. Pro mě osobně je výhercem gorila jako druh," prohlásil. Příjem ze zpráv SMS a z prodeje předmětů s logem akce jsou určeny na ochranu goril žijících v Africe, připomněl.  Tucet melounů Richard nedostane najednou. Lidoop má problémy s trávením této pochoutky.

Kdyby snědl větší množství melounu, potýkal by se s jeho projímavými účinky, poznamenal ředitel. Jako druhá se umístila dvanáctiletá Kijivu s 25,4 procenta hlasů, která předloni v prosinci porodila Richardovi Moju, první gorilí mládě narozené s pražské zoo. Diváci ji zvolili za největšího komedianta pavilonu. Chtěli by ji blíže poznat, ale rozhodně by s ní nechtěli sdílet společnou domácnost.

Třetí pozici získala Kamba, která zasáhla do reality show o něco později. Třiatřicetileté samici odchycené v afrických kamerunských pralesích, poslali diváci 23,2 procenta zpráv. Na posledním místě skončila čtrnáctiletá Shinda, která je tetou Moji. Podle diváků je nejméně šikovná a nejvíce ubližovala Kambě.

Malá Moja nebyla do soutěže zařazena. Je prý neplnoletá a nevěděla by, jak s výhrou naložit. Všem ale bylo jasné, že by vyhrála. "Nebylo by to fér vůči ostatním gorilám, protože Moja
sbírá body už jenom tím, že je to mládě," uvedl Fejk. "Tak trochu jinou reality show" připravilo digitální vysílání

Českého rozhlasu Leonardo. Každodenní život čtyř dospělých goril a gorilího mláděte mohli lidé sledovat na internetu nepřetržitě 24 hodin denně více než dva měsíce, a to od loňského 7.listopadu.

Denně webové stránky navštívilo v průměru 20.000 zájemců, řekl šéfredaktor ČRo a jeden z organizátorů akce Miroslav Bobek.
Autoři: ,

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat