Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvanáctiletý chlapec se v USA vydal autem na výlet. Ujel 160 kilometrů

Magazín

  20:56
NEW YORK - Přes 160 kilometrů se podařilo ujet za volantem rodinného pickupu dvanáctiletému chlapci v USA, než ho dostihla policie. Ta dostala zprávu od matky mladistvého řidiče, že syn zmizel i s autem, a začala po něm pátrat.
Řidič - ilustrační foto.

Řidič - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Chlapec dostal od rodičů povolení dojet s autem na konec příjezdové cesty k domu a vyložit tam odpadky. Malý dobrodruh se ale rozhodl, že využije příležitosti, a vyjel si na výlet.

Když matka zjistila, že syn zmizel, informovala ihned policii a ta zahájila pátrání. Chlapce dostihla po 160 kilometrech a bezpečně ho zastavila.

Detektiv Jim Strovink řekl, že případ bude předám úřadu pro mladistvé, protože hrozí stíhání za nepovolené použití motorového vozidla a řízení bez řidičského průkazu.

Podle něho ale matka neudělala nic špatného, když povolila chlapci řídit na příjezdové cestě k domu, protože je to soukromý majetek.

Autor:
Témata: USA

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...