23. srpna 2010 20:56 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dvanáctiletý chlapec se v USA vydal autem na výlet. Ujel 160 kilometrů

Řidič - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řidič - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

NEW YORK Přes 160 kilometrů se podařilo ujet za volantem rodinného pickupu dvanáctiletému chlapci v USA, než ho dostihla policie. Ta dostala zprávu od matky mladistvého řidiče, že syn zmizel i s autem, a začala po něm pátrat.

Chlapec dostal od rodičů povolení dojet s autem na konec příjezdové cesty k domu a vyložit tam odpadky. Malý dobrodruh se ale rozhodl, že využije příležitosti, a vyjel si na výlet.

Když matka zjistila, že syn zmizel, informovala ihned policii a ta zahájila pátrání. Chlapce dostihla po 160 kilometrech a bezpečně ho zastavila.

Detektiv Jim Strovink řekl, že případ bude předám úřadu pro mladistvé, protože hrozí stíhání za nepovolené použití motorového vozidla a řízení bez řidičského průkazu.

Podle něho ale matka neudělala nic špatného, když povolila chlapci řídit na příjezdové cestě k domu, protože je to soukromý majetek.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?
ZE ŽIVOTA: Jak fungujete po rozvodu?

Ahoj maminky, co jste rozvedené, napsaly byste mi prosím, jak fungujete po rozvodu? Myslím, co se týče třeba rozvržení času dětí mezi Vámi a ex, oslav narozenin, svátků, vánoc. A jak to snáší děti? A vy? Já mám děti ve věku 2 a 4. Tohle je jediný důvod, proč jsem od manžela ještě neodesla, bojím se, že budu mít výčitky, že jsem dětem něco vzala. Nebýt dětí jsem od něj dávno pryč.