Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 6 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dvě hodiny visel na boku jedoucího vlaku. Pak se dostal dovnitř

Dvě hodiny visel turista na boku dálkového vlaku (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvě hodiny visel turista na boku dálkového vlaku (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

SYDNEY Americký turista na svůj výlet do Austrálie asi hned tak nezapomene. Přes dvě hodiny totiž visel na boku dálkového vlaku, který v noci projížděl australskou buší rychlostí přes 100 kilometrů za hodinu, než se mu podařilo dostat dovnitř. Napsala to na svých stránkách BBC.

Cesta Chada Vanceho vlakem po Austrálii probíhala zpočátku bez problémů. Když však po zastávce v jihoaustralském městě Port Augusta chtěl znovu nastoupit do vlaku, zjistil, že mu právě ujíždí. Bez váhání se za ním rozběhl a před koncem nádraží dokázal naskočit na schůdky vagónu a chytit se madla.

Když vlak krátce poté znovu zastavil, snažil se Vance křikem a tlučením do oken přilákat pozornost cestujících. Ti ho sice prý viděli, ale žádný z nich mu nepomohl dostat se dovnitř.

Vlak se brzy zase rozjel a devatenáctiletému Američanovi, oblečenému jen v džínách a tričku, rychle začaly docházet síly. "Bál jsem se, že moje ruce zmrznou a znecitliví tak, že se neudržím a spadnu," uvedl Vance. Z vlaku, který na trase do Alice Springs dosahuje rychlosti až 110 kilometrů v hodině, vyskočit nemohl a do další zastávky zbývaly ještě dlouhé tři hodiny.

Vanceho křiku si až po dvou hodinách jízdy všiml vlakový inženýr Marty Wells. "Slyšel mě, ale nevěděl, odkud ten hluk pochází, viděl jsem, jak chodí okolo a snaží se mě ve vlaku najít," vyprávěl později Američan. "Upozornil další zaměstnance, ale ti mě také nemohli najít - asi jim nepřišlo na mysl, že by někdo mohl být venku!" Po deseti minutách Wells turistu konečně spatřil a zatáhl okamžitě za záchranou brzdu. Když se pak Američan dostal do vlaku, měl prý úplně bílou kůži a modré rty. "Měl jsem štěstí, že jsem naživu," citoval Vanceho australský deník Herald Sun.

Rozhodnutí naskočit na vlak bylo prý otázkou okamžiku. "Říkejte tomu instinkt, ale šel jsem do toho a ani mě nenapadlo, že bych se mohl dostat do potíží," řekl Vance, kterému v ten moment ve vlaku ujížděla všechna zavazadla a pas. Rodičům prý o dobrodružství ještě nevyprávěl, aby se o něj moc nestrachovali. Video ze své jízdy však již na internet dát stačil.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Prodej bytu 3+1 se zahrádkou
Prodej bytu 3+1 se zahrádkou

Plzeňská, Králův Dvůr - Počaply, okres Beroun
3 500 000 Kč