Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvojnice britské královny zavítá na finále soutěže Muž roku

Magazín

  7:00
PRAHA - Netradiční hobby, které přináší i výdělek, má Mary Reynoldsová z Velké Británie. Již 25 let působí jako dvojnice britské královny Alžběty II. Nyní pobývá v Praze, pozvali ji organizátoři finále letošního ročníku soutěže Muž roku, které se koná v pátek v Náchodě.

Dvojnice britské královny Alžběty II. Mary Reynoldsová foto: ČTK

"Královna" Mary se ve čtvrtek představila v Praze. Na sobě měla šaty podobné těm, které nosí skutečná panovnice. Nechyběl ani stejný účes pod nezbytným kloboučkem.

"Je to hobby i profese. Přivedl mě k tomu můj manžel. Lidé mě totiž zastavovali a ptali se mě, zda vím, že vypadám jako královna. Tak jsme si řekli, že bychom toho mohli nějak využít," řekla Reynoldsová novinářům.

Skutečná královna Alžběta II.

"Jsem zvána do míst, kam bych se normálně nedostala," uvedla noblesní a sympatická paní. Letos oslavila 80. narozeniny, je tedy o sedm let mladší než skutečná královna. Dvojnici již dělá 25 let, ale hodně aktivit se objevilo až v poslední době, například díky londýnské olympiádě, královskému sňatku a nedávnému narození syna prince Williama a jeho manželky Kate.

Loni byla pozvána na stovku nejrůznějších akcí. Po Praze, kterou doufá, že si stihne prohlédnout, ji čeká návštěva Německa.

Soutěž o titul Muž roku České republiky se letos koná počtrnácté. Ve finále se utká 12 soutěžícíc, které porota vybrala ze 777 přihlášených uchazečů.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby
Hledáme 50 testerek: Vyzkoušejte s námi českou kosmetiku Linteo Baby

Hledáme 50 maminek, které se svými děťátky vyzkouší přírodní dětskou kosmetiku a vlhčené ubrousky Linteo Baby. Šance testovat je vysoká, stačí se...