Sobota 8. května 2021Den vítězství 14 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dvojnice britské královny zavítá na finále soutěže Muž roku

Dvojnice britské královny Alžběty II. Mary Reynoldsová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvojnice britské královny Alžběty II. Mary Reynoldsová | foto: ČTK

PRAHA Netradiční hobby, které přináší i výdělek, má Mary Reynoldsová z Velké Británie. Již 25 let působí jako dvojnice britské královny Alžběty II. Nyní pobývá v Praze, pozvali ji organizátoři finále letošního ročníku soutěže Muž roku, které se koná v pátek v Náchodě.

"Královna" Mary se ve čtvrtek představila v Praze. Na sobě měla šaty podobné těm, které nosí skutečná panovnice. Nechyběl ani stejný účes pod nezbytným kloboučkem.

"Je to hobby i profese. Přivedl mě k tomu můj manžel. Lidé mě totiž zastavovali a ptali se mě, zda vím, že vypadám jako královna. Tak jsme si řekli, že bychom toho mohli nějak využít," řekla Reynoldsová novinářům.

Královna Alžběta II.

Skutečná královna Alžběta II.

"Jsem zvána do míst, kam bych se normálně nedostala," uvedla noblesní a sympatická paní. Letos oslavila 80. narozeniny, je tedy o sedm let mladší než skutečná královna. Dvojnici již dělá 25 let, ale hodně aktivit se objevilo až v poslední době, například díky londýnské olympiádě, královskému sňatku a nedávnému narození syna prince Williama a jeho manželky Kate.

Loni byla pozvána na stovku nejrůznějších akcí. Po Praze, kterou doufá, že si stihne prohlédnout, ji čeká návštěva Německa.

Soutěž o titul Muž roku České republiky se letos koná počtrnácté. Ve finále se utká 12 soutěžícíc, které porota vybrala ze 777 přihlášených uchazečů.

,

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

Před 40 lety dostala Hegerová milost, zavřeli ji kvůli Gottovu honoráři

Hana Hegerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přesně před čtyřiceti lety, 23. dubna 1981, podepsal prezident Gustáv Husák milost pro zpěvačku Hanu Hegerovou. U soudu...

Peklo s problémovým sousedem. Nové právní úpravy umožňují se ho zbavit

Komplikované soužití. Dům v plzeňské Farského ulici, v němž lidé žijí se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výhrůžky, smrad i oheň. Obyvatelé plzeňského „domu hrůzy“ se rozhodli jednat. A využít přitom nové právní možnosti....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!