23. srpna 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Dvojnice britské královny zavítá na finále soutěže Muž roku

Dvojnice britské královny Alžběty II. Mary Reynoldsová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dvojnice britské královny Alžběty II. Mary Reynoldsová | foto: ČTK

PRAHA Netradiční hobby, které přináší i výdělek, má Mary Reynoldsová z Velké Británie. Již 25 let působí jako dvojnice britské královny Alžběty II. Nyní pobývá v Praze, pozvali ji organizátoři finále letošního ročníku soutěže Muž roku, které se koná v pátek v Náchodě.

"Královna" Mary se ve čtvrtek představila v Praze. Na sobě měla šaty podobné těm, které nosí skutečná panovnice. Nechyběl ani stejný účes pod nezbytným kloboučkem.

"Je to hobby i profese. Přivedl mě k tomu můj manžel. Lidé mě totiž zastavovali a ptali se mě, zda vím, že vypadám jako královna. Tak jsme si řekli, že bychom toho mohli nějak využít," řekla Reynoldsová novinářům.

Královna Alžběta II.

Skutečná královna Alžběta II.

"Jsem zvána do míst, kam bych se normálně nedostala," uvedla noblesní a sympatická paní. Letos oslavila 80. narozeniny, je tedy o sedm let mladší než skutečná královna. Dvojnici již dělá 25 let, ale hodně aktivit se objevilo až v poslední době, například díky londýnské olympiádě, královskému sňatku a nedávnému narození syna prince Williama a jeho manželky Kate.

Loni byla pozvána na stovku nejrůznějších akcí. Po Praze, kterou doufá, že si stihne prohlédnout, ji čeká návštěva Německa.

Soutěž o titul Muž roku České republiky se letos koná počtrnácté. Ve finále se utká 12 soutěžícíc, které porota vybrala ze 777 přihlášených uchazečů.

Lidovky.cz, ČTK