Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Farmář pěstuje hrušky, které vypadají jako malé děti

Magazín

  11:28
Jistý čínský farmář se rozhodl pěstoval hrušky, které mají zcela nezvyklý a kuriózní tvar - vypadají jako malé děti. Některé zdroje v nich naopak vidí Buddhu.

Hrušky vypadají jako malé děti foto: Reprofoto

Podnikavec doufá, že tak dosáhne zvýšení prodeje své produkce. Podle klasického románu Cesta na Západ imaginární ovoce ve tvaru nemluvněte zajišťuje tomu, kdo jej pozře, nesmrtelnost.

Farmář Chao Sien-čang, který vlastní sad v severočínské provincii Che-pej, se rozhodl proměnit fikci ve skutečnost. Na pomoc si vzal laminátové a plastové formy ve tvaru batolat, do nichž malé hruštičky na šest měsíců vměstná.

"Lidé se mi posmívali, že jsem blázen. Že prý je to všechno nesmysl a že takové ovoce prostě vypěstovat nejde. Nabádali mě, ať přestanu marnit čas a zbytečně utrácet peníze," říká Chao, který už prodal téměř 18.000 hrušek, které přijdou na nemalou částku 50 jüanů (125 korun) za kus.

Nápad tvarovat hrušky dostal Chao před šesti lety, když v supermarketu uviděl želé formované do různých tvarů. Ve snaze udržet se na přeplněném trhu s ovocem začal experimentovat s různými formami, až našel tu nejlepší. Nezvyklá novinka vzešlá z první úspěšné sklizně přivábila do jeho sadu spoustu návštěvníků a kupců.

Na příští rok už prý má sadař zakázky na 70.000 až 80.000 kusů ovoce. Doufá také, že se mu podaří exportovat hrušky do zahraničí a že se neomezí jen na "hrušková miminka". Chtěl by také vyjít vstříc choutkám Západu a vypěstovat hrušky ve tvaru biblických postav a filmových legend jako Charlie Chaplin.

Autor: