Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Psí láska. Fenka čekala u těla přejetého psa

Magazín

  7:00
Psi jsou opravdu věrní společníci a neplatí to jen ve vztahu k člověku. Dokazuje to i dojemné video z Kalifornie, které koluje internetem. Na něm uprostřed rušné silnice leží fenka černého labradora u těla psa, kterého právě přejelo auto.

Záběr z dojemného videa, kdy fena labradora hlídkuje u těla psa, kterého srazilo auto.

Nehoda, při které přišel o život zlatý retrívr, se stala ve středu na rušné silnici v La Puente. Dvouletá černá fena, která svého 'psího kamaráda' doprovázela, nechtěla jeho tělo opustit a to i přesto, že kolem jezdila auta.

Naštěstí nějaký dobrák zastavil, dal kolem zvířat dopravní kužely a zavolal do úřadu pro péči a kontrolu zvířat okresu Los Angeles. Jeho pracovníci vyděšeného psa převezli do místního útulku.

"Když jsem viděla záběry, které na mobilní telefon natočil někdo z kolemjedoucích, hodně mě vzalo," uvedla ředitelka útulku Marcia Mayedaová.

Oddanou fenu pojmenovali pracovníci útulku Grace a jelikož neměla psí známku, ani čip, hledali ji rodinu. Desítky lidí nabídly, že si statečnou fenku vezmou, mezitím se však ozvali její původní majitelé, napsal server Daily Mail. Od pondělka je Maggie, tak zní její původní jméno, zpět doma.

Také na internetu vyvolalo video bouřlivé reakce. Lidé se na YouTube.com pozastavují nad tím, jak někdo může přejet psa a nezastavit. Ostatní by si zase přáli statečnou fenu adoptovat.

Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...