18. dubna 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Psí láska. Fenka čekala u těla přejetého psa

Záběr z dojemného videa, kdy fena labradora hlídkuje u těla psa, kterého srazilo auto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záběr z dojemného videa, kdy fena labradora hlídkuje u těla psa, kterého srazilo auto. |

Psi jsou opravdu věrní společníci a neplatí to jen ve vztahu k člověku. Dokazuje to i dojemné video z Kalifornie, které koluje internetem. Na něm uprostřed rušné silnice leží fenka černého labradora u těla psa, kterého právě přejelo auto.

Nehoda, při které přišel o život zlatý retrívr, se stala ve středu na rušné silnici v La Puente. Dvouletá černá fena, která svého 'psího kamaráda' doprovázela, nechtěla jeho tělo opustit a to i přesto, že kolem jezdila auta.

Naštěstí nějaký dobrák zastavil, dal kolem zvířat dopravní kužely a zavolal do úřadu pro péči a kontrolu zvířat okresu Los Angeles. Jeho pracovníci vyděšeného psa převezli do místního útulku.

"Když jsem viděla záběry, které na mobilní telefon natočil někdo z kolemjedoucích, hodně mě vzalo," uvedla ředitelka útulku Marcia Mayedaová.

Oddanou fenu pojmenovali pracovníci útulku Grace a jelikož neměla psí známku, ani čip, hledali ji rodinu. Desítky lidí nabídly, že si statečnou fenku vezmou, mezitím se však ozvali její původní majitelé, napsal server Daily Mail. Od pondělka je Maggie, tak zní její původní jméno, zpět doma.

Také na internetu vyvolalo video bouřlivé reakce. Lidé se na YouTube.com pozastavují nad tím, jak někdo může přejet psa a nezastavit. Ostatní by si zase přáli statečnou fenu adoptovat.

Lidovky.cz

Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech
Nejlepší dětské knihy podle věku: Testujeme na vlastních dětech

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.