21. září 2019 5:33 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Fiat klub oslaví 120 let automobilky výstavou v Trojském zámku

Fiat 5002 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fiat 5002 | foto: fcc.cz

V zahradě Trojského zámku se tento víkend 21.–22. září sejdou příznivci automobilky Fiat. Vystavené modely mapují celou historii automobilky. K vidění bude až 400 aut vyrobených od roku 1920 až po současnost. Najdeme zde jak velmi oblíbený Fiat 500, tak i raritní modely a speciální úpravy, například pohřební vůz.

Fiat Topolino
Fiat Balilla

„Povedlo se nám domluvit účast velmi zajímavých kousků, které na ulici jen tak nepotkáte, například Fiat 124 Abarth, Fiat 850 Moretti nebo Fiat 514 Spider. Vůbec nejzajímavější je pak originální tovární závodní 131 groupe 4. Akce je určena všem milovníkům aut i Itálie,“ řekl pro Lidovky.cz Ondřej Kroutil, místopředseda klubu Fiat Car Classic, který akci pořádá.

Výstava je pro otevřena v sobotu od 10:00 do 18:00 a v neděli od 9:00 do 16:00 hodin.

Atmosféru italského víkendu doprovodí také občerstvení, například Creme de la Creme pana Zmrzlinky, který mimo výborné zmrzliny přijede také se svým modelem Fiat 600 D z roku 1965. Pro návštěvníky navíc připravil speciální příchuť vytvořenou jen pro tuto příležitost.

Akce zároveň připomene 50. výročí přelomového modelu Fiat 128, který byl představen v roce 1969, kdy se z něj stal prakticky okamžitě bestseller s více jak 3 miliony vyrobených kusů. V roce 1970 získal titul Car of the Year. Šlo o první model Fiat, který byl vybavený moderní koncepcí s motorem uloženým vpředu napříč a pohonem předních kol. V zahradě Trojského zámku bude vystaveno 25 různých variant tohoto modelu.

Lidovky.cz
Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...