Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Finka, která od loňska žila na berlínských letištích, se vrátila domů

Magazín

  21:29
BERLÍN - Žena z Finska, která od loňska žila na berlínských letištích, odjela do vlasti. Finka, jejíž příběh připomínal americký film Terminál s Tomem Hanksem v hlavní roli, se postupem času stala německou mediální hvězdou.

Soud dnes podle agentury DPA uvedl, že "letištní žena" nyní odcestovala po rozhovoru a novém posudku jejího zdravotního stavu.

Finky si jako dlouhodobějšího hosta všiml loni v prosinci personál berlínského letiště Tegel. Žena ale chtěla v letištních prostorách zůstat.

Protože byla udržovaná a chovala se slušně a přátelsky, respektovaly úřady její vůli. Rodina, která se ji v březnu snažila převézt do Finska, také neuspěla.

Do případu se zapojilo i německé ministerstvo zahraničí. Už v dubnu uvedlo, že by bylo připraveno sehrát mezi německou a finskou stranou zprostředkovatelskou roli.

Mnozí považovali "letištní ženu" za duševně nemocnou. Na jejím přání zůstat v Berlíně nezměnil nic ani odborný posudek, že by měla být umístěna v jedné finské klinice.

Situaci nyní vyřešilo až nové dobrozdání a rozhovor, po nichž letištní obyvatelka odjela do zpátky do Finska. Osvědčení i rozhovor tak byly podle soudu "pro dobro postižené". Bližší informace ale nechtěl soud s ohledem na ochranu ženiných práv poskytnout. Do vlasti Finku doprovodil advokát.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat