Pátek 10. dubna 2020svátek má Darja 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Francii baví oživený skandál se Sarkozyho videem

Nicolas Sarkozy ve studiu France 3 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicolas Sarkozy ve studiu France 3 | foto: Reprofoto

PRAHA Tři miliony uživatelů viděly na internetu video, ve kterém se francouzský prezident Nicolas Sarkozy připravuje na rozhovor ve studiu televize France 3. Záznam, který pořídil zaměstananec televize, vyvolal skandál.

V televizní debatě se měl Sarkozy střetnout s generálním ředitelem francouzské televize (France télevisions) a zástupci televizních odborů. Odboráři hlasitě protestovali před televizí, když prezident přicházel a v průběhu živého vysílání dokonce muselo osm bodyguardů držet dveře studia, aby se nedostali dovnitř.

Na videu, které zaměstnanci natočili bezprostředně před živým vysíláním Sarkozy, očividně rozladěný z nevrlého přijetí, kritizuje členy štábu.

 "Člověk by řekl, že když si ho pozvou, tak alespoň pozdraví," procedil mezi zuby Sarkozy, když mu technik neodpověděl na pozdrav. "Jenže my nejsme v práci ve veřejném sektoru, že? My jsme na demonstraci, neuvěřitelné" zlobil se Sarkozy.

Letos, téměř dva roky po zveřejnění videa, vychází ve Francii kniha novináře Emmanuela Berretty, který na 300 stranách odhaluje zákulisí ostré televizní debaty. V knize "Le Hold up de Sarkozy" popisuje například příchod prezidenta do budovy televize, kde na něj čekal zástup odborářů v tričkách s nápisem "Krásnější život...bez Sarkozyho". (Plus belle la vie... sans Sarkozy)  

Naštvaný Sarkozy potom prohodil často citovanou větu, že "v tomhle domě je pěkný nepořádek, nevím, proč bych tu měl zůstávat." Berretta v knize poprvé nabízí také odpověď generálního ředitele televize, Patricka de Caroli  "s tím bordelem cos tu nadělal to nevedu zase tak špatně."

Sarkozyho s Carolim pokračovala i před televizními kamerami  a poznamenala jejich vzájemné vztahy. Prezident by měl příští rok jmenovat nového generálního ředitele televize zatím není jisté, jestli si Caroli funkci udrží.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....