1. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Francouz jako první skočil v autě salto pozadu. Podívejte se

Francouz jako první skočil v autě salto pozadu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouz jako první skočil v autě salto pozadu | foto: YouTube

Ještě nikomu se to nepovedlo. Francouzský kaskadér Guerlain Chicherit dokázal jako první v historii skočit v autě salto pozadu. Na skok se připravoval zhruba čtyři roky.

Ve speciálně upraveném voze Mini Countryside najel kaskadér šedesátikilometrovou rychlostí na 7,5 metru vysokou rampu, vyletěl do výšky 23 metrů a poté, co se ve vzduchu otočil kolem své osy, dopadl na rampu ze sněhu. Skoku přihlížely stovky zvědavců, kteří se přišli podívat a Chicherita podpořit. 

Aby mohl jako první člověk v historii takový skok provést, musel ho nacvičovat dlouhé čtyři roky a ani tak prý nebyl před skokem klidný.

"Před skokem to bylo šílené. V průběhu už jsem věděl, že rovnováha auta je v pořádku a po dopadu mi trvalo  asi 20 vteřin, než jsem si uvědomil, že jsem dopadl dobře na kola. Když zkoušíte něco, co ještě nikdo před vámi neudělal, je to velký stres," citoval Chicherita Daily Mail. "Bylo to šílené, chci to udělat znovu," dodal.

V minulosti se o podobný skok pokoušeli i jiní kaskadéři, ale nebyli úspěšní. 


apeAlena Pecháčková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!