Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Francouzi se chystají vyvinout službu do mobilu 'kde jsou záchodky?'

Magazín

  15:48
BORDEAUX - Program do vícefunkčního mobilního telefonu iPhone vyhledávající nejbližší veřejné záchodky se rozhodla vyvinout francouzská společnost na výrobu aplikací do mobilních telefonů poté, co její spoluzakladatel neúspěšně hledal veřejné toalety na cestě v Itálii.
WC - ilustrační foto

WC - ilustrační foto foto: Shutterstock

Informovala o tom agentura AFP.

Program s názvem Ou sont les toilettes? (Kde jsou záchody?, v angličtině Toilet Finder) prostřednictvím navigačního systému GPS nalezne nejbližší záchodky od jakéhokoli místa na planetě. Vypočítá také nejkratší cestu, jak se k nim dostat.

Uživatelé iPhonu původní databázi 700 záchodků od května rozšířili na 20.000 míst. Každý týden přibude tisícovka dalších záchodků z celého světa.

Program vyvinula společnost BeTomorrow se sídlem ve francouzském Bordeaux.

Existuje ve čtyřech jazykových verzích. Nejvíce ho prý zatím stahovali Francouzi, Britové a Němci. Podle ředitelky společnosti Sylvie Clinové se připravuje nová verze, ve které budou uživatelé známkovat záchodky podle čistoty nebo bezbariérového přístupu. Aplikace dosud společnosti, která se specializuje na online dostupné programy do mobilních telefonů, moc peněz nevynesla, údajně to byla příležitost spustit řadu služeb pro iPhone. S úspěchem aplikace, kterou si dosud stáhlo 200.000 lidí, prý společnost nepočítala.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!