Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Geldof vytáhl proti e-mailům

Magazín

  11:19
LONDÝN - Bojovník za lidská práva, britský rocker Bob Geldof, si našel další cíl své kritiky. Na jeho mušce skončila tentokrát e-mailová pošta. Geldof tvrdí, že tato forma komunikace prý lidi jen zdržuje a brání jim ve skutečné práci.

Bob Geldof foto: Tomáš KristLidové noviny

"E-maily vyvolávají pocit akce, což je omyl," prohlásil Geldof, organizátor  charitativních koncertů, na konferenci v Londýně. Každodenní podíl zvládnuté práce je prý přímo úměrný počtu e-mailů, které člověk ignoruje.

"E-maily se staví do cesty skutečným plánům na to, co chcete dělat," řekl Sir Bob.
Pohled na kvanta e-mailů v jeho internetové schránce prý Geldofa vždycky vyděsí, neboť na něj navalují povinnost vyřízení a ničí mu jeho vlastní plány na daný den.

Coby úspěšný byznysmen Geldof rovněž varoval před nebezpečím špatně formulovaného e-mailu, který může způsobit vážné obchodní škody, což prý zná z osobní zkušenosti: "Může být zvolen špatný tón. Špatně pochopený e-mail dokáže zničit uzavíraný obchod." Jeho rada delegátům londýnské konference zněla podle
internetového serveru BBC News lapidárně: "Nemailujte!"

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...