Pátek 29. května 2020svátek má Maxmilián, Maxim 7 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Generátor jména i online přenos. Britové čekají na královského potomka

Spolu s nastávajícími rodiči Kate a Williamem se na nového potomka těší také celá Británie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spolu s nastávajícími rodiči Kate a Williamem se na nového potomka těší také celá Británie. | foto: Reuters

LONDÝN Od generátorů možného královského jména až po nekonečně nudné přímé přenosy pohledu na nemocniční dveře. Čím déle Británie čeká na narození potomka prince Williama a jeho manželky Kate, tím víc hloupůstek, blbinek a nesmyslů se objevuje na internetu, napsala agentura AFP.

Znudění uživatelé internetu mohou ukrajovat hodiny čekání například na satirickém serveru The Poke vytvářením příšerných fotomontáží toho, jak by malý následník či malá následnice mohli vypadat - vzít třeba vlasy Kate, přidat Williamův nos a uši dědečka Charlese.

ČTĚTE TAKÉ:

Vynořila se také celá škála generátorů královského jména, které nabízejí možnost vytvořit nějakou neuvěřitelnou a nepravděpodobnou zkomoleninu pro novorozeně. Jeden nabízí rovněž The Poke, který uživatele vyzývá: "Vyhněte se zbytečným, čas užírajícím spekulacím nad jménem nového královského dítěte s pomocí tohoto užitečného generátoru jmen!" "Aristokratické" jméno tu vzniká s pomocí zapracování čehokoli od místa narození uživatele až po jméno zvířecího mazlíčka.

Online přenos

Vzhledem k tomu, že řada sdělovacích prostředků už týdny táboří před londýnskou nemocnicí, kde má Kate porodit, hned několik z nich spustilo od rozbřesku do soumraku fascinující online přímý přenos toho, čemu se v angličtině říká "Great Kate Wait" (velké čekání Kate). Příležitostně v něm nastává krátký, vzrušující okamžik, když kolem kamer namířených na dveře Lindoova křídla nemocnice Panny Marie projde chodec, ale jinak jsou to stále jen nehybné dveře.

K dispozici jsou také desítky aplikací pro chytré telefony včetně těch, které umožňují přeměnit fotografii vašeho vlastního děcka na malé princátko. Existuje také spousta her pro chytré telefony inspirovaných budoucím monarchou včetně herního automatu Royal Baby Slot Machine či běhací hříčky Royal Baby Run.

"Vyberte si svého monarchu a doběhněte tak daleko, jak dokážete!" vyzývá popis hry, v němž vybraná postava s miminkem v náručí přeskakuje či podlézá překážky na ulici. Zkušení hráči mohou nasbírat dostatek kreditů, aby si "odemkli" další členy královské rodiny - nejlevnější je Charles následovaný Kate, Williamovým bratrem princem Harrym a nakonec i samotnou královnou Alžbětou II.

Dospělá mimina v londýnském metru

Do rozjetého vlaku šílenství kolem královského potomka pochopitelně naskočili i zkušení zadavatelé reklamy. Jeden z bookmakerů, který přijímá sázky na cokoli od jména budoucího monarchy až po možnou barvu vlasů, oblékl čtyři muže coby groteskní "dospělá mimina" a poslal je do londýnské podzemky, kde cestujícím při pohledu na ně běhal mráz po zádech.

Nejprodávanější britský bulvární list The Sun připravil v pátek vlastní žertík, kdy do Lindoova křídla poslal dvě osoby podobné Williamovi a Kate, kde je na schodech uvítalo frenetické cvakání spouští fotoaparátů - jen aby se ukázalo, že to byli najatí herci v tričkách s logem listu The Sun.

Vzhledem k tomu, že očekávaný potomek bude první, který se narodí do éry sociálních sítí, nepřekvapí existence mnoha účtů na Twitteru, které jsou zasvěceny novinkám kolem porodu. Většinou ovšem přinášejí maximálně vzrušující zprávy typu: "Žádné královské miminko? Ne, zatím ne."

Jiní uživatelé Twitteru vyjadřují nastávající matce sympatie, protože přítomnost kamer namířených na nemocnici v ní musí vyvolávat pocit, jako by byla "panda rodící v zoo". A chybět nemohou ani vtípky na neustále posouvaný termín porodu. "Královské dítě stále není v dohledu," napsal na Twitteru jeden z uživatelů. "Člověk začíná mít pocit, že ho doručuje britská královská pošta." dk hej Seznam odkazů:

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!