Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

George Bush senior si k pětaosmdesátinám nadělil seskok padákem

Parašutista. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Parašutista. | foto: Reprofoto

KENNEBUNKPORT Bývalý americký prezident George Bush starší oslavil v pátek své pětaosmdesáté narozeniny seskokem z padáku podobně, jako to udělal při oslavě své osmdesátky a pětasedmdesátky.

V tandemu se seržantem Mikem Elliottem vyskočil z letadla ve výšce 3200 metrů, a než se otevřel padák, svištěli dolů volným pádem rychlostí 160 kilometrů za hodinu. Snesli se do blízkosti pobřežního domu Bushových u Kennebunkportu ve státě Main.

"Je to úžasný a radostný pocit. Necítím se ani o den starší než 84 let," řekl Bush, když se zbavil postroje padáku. Skok si prý hodlá zase za pět let u příležitosti narozenin zopakovat.

V době, kdy zastával prezidentský úřad, rád běhal, hrál golf i tenis a rybařil. Teď prý trochu zpomalil, ale to neznamená, že se přestane hýbat.

Nemusíte jen sedět v rohu a slintat
Novinářům řekl, že páteční skok podnikl ze dvou důvodů: aby znovu zažil radost z volného pádu a taky aby ukázal, že i ve stáří lidé zůstávají aktivní a rádi dělají zábavné věci. "Nemusíte sedět a slintat někde v rohu jenom proto, že jste starý. Vyjděte ven a dělejte něco, radujte se ze života," prohlásil Bush.

Jeho pátečnímu seskoku přihlížela žena Barbara, všech pět jejich dětí, tedy i minulý prezident USA George Bush mladší, dále 14 vnoučat, dva bratři a sestra.

Elliott přiznal, že byl nervózní jednak kvůli Bushově věku a taky kvůli přítomnosti celého klanu. "To, co děláme, je nebezpečné, vždycky existuje určité riziko, dnes bylo všechno bez problémů," řekl.

Bush senior poprvé seskočil padákem za druhé světové války v roce 1944, když bylo jeho letadlo sestřeleno nad Tichým oceánem.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...