Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Gorily v pražské zoo pobavil sněhulák

Magazín

  20:24
PRAHA - Netradiční zábavu pro gorily připravila dnes zoologická zahrada v pražské Troji. Do vyhřívaného pavilonu dostala opičí rodinka křehkou hračku v podobě pravého sněhuláka. Tamní personál se tak rozhodl využít bohaté sněhové nadílky, aby návštěvníky upozornil, že i v zimě má zoo co nabídnout.

Gorily v Zoo si hrají se sněhulákem foto: ČTK

"Je to zábava, rozptýlení. Jsou to pro ně (gorily) nové podněty. V zimě nemohou ven kvůli chladu i vodnímu příkopu, který je zamrzlý... Chceme ale také zaujmout a upoutat pozornost k zoologické zahradě," řekl ředitel zoo Miroslav Bobek.

Potěšení z nové hračky se jako první dopřál statný samec Richard. Nejprve vyškubl jablko naražené na větvi, která měla symbolizovat pahýl sněhuláka. Pak bez váhání "skalpoval" hlavu, kterou zdobily vlasy z dřevité vlny.

Pozvolna si pak pochutnal na knoflících ze sušených švestek a spořádal i další ovocné části sněhového těla jako mrkvový nos, papriková ústa nebo mandlové oči. Gorilí mládě Moja a další příslušníci tlupy se pak museli spokojit s olizováním kusů sněhu, který si rozebrali z nemilosrdně svržené sněhulákovy hlavy.

Gorily v Zoo si hrají se sněhulákem

Podle Bobka není sníh pro gorily úplnou novinkou. Už v projektu Odhalení, který před svým nástupem do funkce ředitele zahrady realizoval prostřednictvím rozhlasové stanice Leonardo, se tato teplomilná zvířata dostala i v zimě ven. Dřevitou vlnu si některá tehdy stlala pod nohy. "Se sněhulákem se ale setkaly poprvé," uvedl.

Současná sněhová nadílka je podle ředitele, který se své funkce ujal začátkem letošního roku, ohromný zápřah pro provozní útvar zoo. "Zapojuje se do toho spousta lidí. Žádná krize to ale není," uvedl. Dodal, že změna počasí znamená pro zvířata určité rozptýlení. Také návštěvníkům může podle něj trojský areál nabídnout zajímavé zážitky. "Bizoni, zubři, nebo tygr po břicho ve sněhu - to jsou úchvatné pohledy," přiblížil atmosféru. Posteskl si ale, že zima v zoo zatím návštěvníky příliš neláká.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat