Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Holub předstihl v rychlosti přenosu dat internetové připojení

Magazín

  7:38
JOHANNESBURG - Jihoafrická společnost zabývající se informačními technologiemi ve středu prokázala, že přenos dat bude rychlejší, když místo hlavního poskytovatele internetového připojení v zemi použijí poštovního holuba. Napsala o tom agentura Reuters.
Holub - ilustrační foto.

Holub - ilustrační foto. foto: Reprofoto

Jednu hodinu a osm minut trvala holubovi jménem Winston 80 kilometrů dlouhá cesta ze sídla firmy Unlimited IT ve městě Pietermaritzburg do pobřežního Durbanu. Holub měl na drápku miniaturní datovou kartu. Internetový přenos, který začal ve stejném okamžiku, však zabral včetně stahování dat do cílového počítače dvě hodiny, šest minut a 57 sekund.

Společnost Unlimited IT uspořádala tento "pokus", aby upozornila na pomalé internetové připojení hlavního poskytovatele v zemi, firmy Telkom. Ta se však k závodu odmítla vyjádřit.

Rychlost internetového připojení v Jihoafrické republice by se měla zvýšit po zapojení nového 17.000 kilometrů dlouhého optického kabelu, který propojí jih a východ Afriky. V provozu by měl být před konáním mistrovství světa ve fotbale v příštím roce.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!