15. prosince 2011 10:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Hon na punkáče v Indonésii. Holí jim číra

Indonéští policisté holí číra mladým punkerům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Indonéští policisté holí číra mladým punkerům. | foto: Reuters

Punkeři se stali novým veřejným nepřítelem v nejkonzervativnější provincii muslimské Indonésie. Při víkendovém koncertu ve městě Aceh jich policisté 65 zatkli a osříhali dohola.

Nábožensky zanícená policie neměla dost na tom, že mladým lidem oholila jejich číro. Odebrala jim i piercingové ozdoby, náhrdelníky ve stylu psích obojků i řetězy - všechny je vhodila do vodní nádrže, aby se "spirituálně" očistily.

Oholit číra, tak zní rozkaz indonéské policie.

Oholit číra, tak zní rozkaz indonéské policie.

Mladým lidem policisté vyměnili i jejich "nechutné" oblečení. Každý ze zadržených také dostal kartáček na zuby a k tomu rozkaz: "Použij ho!" V nejzápadnější oblasti Indonésie Acehu je zakázán alkohol i hráčské podniky už pět let od doby, kdy tato provincie získala poloautonomní status. Ženám je tu nařizováno nosit šátek.

Takhle dopadlo všech pětašedesát punkerů v Indonésii.

Takhle dopadlo všech pětašedesát punkerů v Indonésii.

Indonésie má 238 milionů obyvatel, z nichž 210 milionů vyznává islám. Je tak vůbec největší muslimskou zemí světa.

Lidovky.cz, ČTK

Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice
Velikonoce s dětmi: Tři tipy na nejkrásnější kraslice

Velikonoce jsou za dveřmi! Připravili jsme pro vás několik tipů na zdobení vajíček, které zvládnete s nejmenšími i staršími dětmi.

Najdete na Lidovky.cz