Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Magazín

Z Hřenska na Luční boudu. 160 kilometrů dlouhý běh vede přes několik chráněných oblastí

Běh (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Unikátní běh odstartuje v Hřensku, na nejnižším bodě České republiky v pátek 26. května. Odtud povede trasa hlubokými malebnými údolími přes vrcholky Lužických a Jizerských hor, která bude po 160 náročných kilometrech zakončena na hřebeni Krkonoš
  5:13

Jak správně běhat a nezhuntovat tělo sobě či dětem? Odborník na atletiku radí, jakých chyb se vyvarovat

Běžci budou mít poprvé v historii možnost běžet přes nádhernou přírodu Národního parku České Švýcarsko, několika chráněných krajinných oblastí a na závěr obdivovat krásy Krkonošského národního parku.

Kromě toho, že běh posiluje srdce a dýchací systém, přináší běhání jedinečné fyzické a duševní výhody těm, kteří bojují s nadměrným stresem. Tedy i s drogovou závislostí. Štafetový běh pořádá nestátní nezisková organizace Sananim, a cílem je nejen sportovní výkon, ale i podpora lidí, kteří se závislostí bojují.

Dlouhá trasa nabízí jedinečnou možnost pro dálkové běžce či firemní štafetové týmy podpořit dobročinnou akci a zažít ojedinělý zážitek.

Autor:

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie
eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...