Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Hrozen vína se v Japonsku vydražil za rekordní dvě stě tisíc korun

Magazín

  16:35
Hrozen růžového vína s 26 kuličkami se v Japonsku vydražil za milion jenů (více než 202 000 korun). Hrozny odrůdy Ruby Roman se letos dražily poprvé a kupci ve městě Kanazawa, 300 kilometrů severozápadně od Tokia, tradičně vyšroubovali ceny do závratných výšin - překonali i loňský rekord 550 000 jenů za první zralý hrozen vína, napsala agentura AFP.

Hrozen vína se v Japonsku vydražil za rekordní dvě stě tisíc korun foto: Reprofoto

Každá kulička výběrového vína váží alespoň 20 gramů a je velká zhruba jako pingpongový míček, uvedl místní zemědělský úřad. Kupcem se stal Masujaki Hirai, hlavní šéfkuchař hotelu Nikko ve městě Kanazawa, který novinářům sdělil, že dostal přísný pokyn koupit letošní první zralý hrozen - a to za jakoukoli cenu.

Hitlerovy akvarely se v Německu vydražily za téměř 400 tisíc eur

Podle jeho slov šlo především o to propagovat město Kanazawa, které se dočkalo nového spojení železniční tratí pro rychlovlaky šinkanzen.

Ovoce je v Japonsku tradičně drahé i v běžných obchodech, ale ceny za první ovoce sezóny - jehož koupě je často záležitostí prestiže a postavení - šplhají až do nebe. Letos se například dva melouny z ostrova Hokkaidó prodaly za 1,5 milionu jenů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!