14. června 2012 14:30 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Hub je zatím málo, déšť může situaci zlepšit

Houbaři se po týdnech čekání díky dešťům v uplynulých dnech konečně dočkali pořádných úlovků. V beskydských lesích se začaly objevovat první hřiby. Rostou však i muchomůrky červené (na snímku).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Houbaři se po týdnech čekání díky dešťům v uplynulých dnech konečně dočkali pořádných úlovků. V beskydských lesích se začaly objevovat první hřiby. Rostou však i muchomůrky červené (na snímku). | foto: ČTK

Vyrazíte-li do lesa, pravděpodobně se vrátíte s prázdnou. Houbám se zatím příliš nedaří a lze je nalézt jen ojediněle nebo v oblastech, kde je více vlhkosti. Současný déšť může ale situaci zlepšit a houby by tak za týden až dva mohly začít růst ve větší míře.

 Pokud přece jen lidé budou mít štěstí, najdou v lesích už letní druhy jako hřiby, muchomůrky, holubinky nebo ryzce. Jejich růst je ale teprve v počátcích, uvedl řekl předseda České mykologické společnosti Jaroslav Landa.

V trávnících pak narazí na houby, které se objevují druhý den po dešti, jakmile ale vlhkost zmizí, seschnou. Jde například o špičky nebo křehutky.

Houbaři mohou sbírat i penízovky dubové. Naopak žampiony, které jsou pro nynější období typické, houfně nerostou, dodal mykolog.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz