18. července 2009 15:46 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Indové si oblíbili zvířecí seznamky

Podle některých chovatelů je zlatý retrívr nejchytřejší rasa psa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podle některých chovatelů je zlatý retrívr nejchytřejší rasa psa | foto: Shutterstock

DILLÍ Leo je přítulný, jí ryby a má rád plyšové hračky. Dámy, které hledají lásku přes internet, ho milují. Leo ale není typický nápadník. Je to tříletý zlatý retriever a má vlastní profil na indické internetové seznamce. Agentura Reuters informovala, že oblíbenost seznamky pro domácí mazlíčky neustále roste.

"Mnoho psích majitelů chce, aby jejich psi měli psí přátele, se kterými si mohou hrát a bavit se po svém," říká autorka jedné z mnoha internetových psích seznamek Gítika Nigamová. Internetovou seznamku Puppy Love spustila před dvěma lety, nyní má už 6500 registrovaných uživatelů. Chov domácích zvířat pro vlastní potěchu se v Indii rozmohl až v několika posledních letech, a to díky rostoucí životní úrovni středních a vyšších vrstev.

Psí seznamka funguje podobně jako její lidská předloha. Osamělá zvířata mají své vlastní profily s fotkami nebo blogy a s vhodnými partnery domlouvají schůzky. "Lidé jsou velmi šťastní, že někdo tento nápad zrealizoval," řekla čerstvá majitelka bombajské zvířecí seznamky Mekhala Loboová. "Věřte mi, najít správného partnera je v psím světě skoro nemožné," tvrdí.

Obzvlášť těžké to je pro psí kluky, kterých je v seznamkách zaregistrovaných nepoměrně více než psích slečen. Jak dodává Nigamová, rodiny totiž chovají častěji psy než feny, po kterých je tak vždy vysoká poptávka.
ČTK