3. února 2011 13:15 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jak nalákat turisty? Na Maledivách budou obsluhovat jen blondýny

Na Maledivách má vzniknout letovisko s blond obsluhou (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na Maledivách má vzniknout letovisko s blond obsluhou (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

VILNIUS Ostrov blondýnek, tak by se dal nazvat projekt litevské společnosti Olialia. Ta se totiž rozhodla vybudovat na Maledivách speciální turistické letovisko, jehož obsluha bude výhradně blond. Dopravu z Evropy mají zajišťovat charterové lety s blonďatou posádkou včetně pilotů, napsala na svém webu britská BBC.

Firma Olialia, která v Pobaltí provozuje řadu podniků od počítačových firem po hudební vydavatelství, má ve vedení jen samé blondýny.

Šéfka firmy Giedre Pukieneová prý bojuje proti předsudkům o přihlouplých blondýnách celou svou osobností. Maledivský projekt představila na zvláštní prezentaci, na niž měli přístup jen světlovlasí hosté.

Maledivy

Diskriminace?
Agentura AP plánu Pukieneové moc šancí nedává, protože podle maledivských zákonů musí zahraniční podnikatelé nejméně z poloviny zaměstnávat místní síly. A na ostrovech v Indickém oceánu mnoho blondýn nemají.

Mnozí navíc plán považují za "rasistickou" diskriminaci černovlasých. V samotné Litvě se nyní vede diskuse, zda pracovní místa vyhrazená blondýnám neodporují legislativě Evropské unie.

Olialia zakončila loňský rok se ziskem pět milionů dolarů (přes 87 milionů korun). Letovisko na Maledivách chce otevřít v roce 2015.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz