28. července 2009 11:52 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Jízda smrti, kajakář skočil téměř 60 metrový vodopád

Tyler Bradt sjíždí vodopády Palouse Falls, měří asi 56 m. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tyler Bradt sjíždí vodopády Palouse Falls, měří asi 56 m. | foto: Reprofoto

Už není cesty zpět, kajakář Tyler Bradt je jen kousek od téměř šedesátimetrového vodopádu. V tu chvíli asi zaváhá, ale přeci jen se odváží a nebezpečná jízda začíná. Čtyři vteřiny poté už je držitelem světového rekordu.

Dvaadvacetiletý kajakář sjel vodopády Palouse ve východním Washingtonu rychlostí přibližně 160 km/h. Celá akce proběhla velmi rychle, za 3,7 sekundy už byl dole pod vodou. Nejdříve se vynořilo zlomené pádlo, po chvilce vyplaval i čerstvý držitel rekordu. Měl obrovské štěstí, vzhledem k velikosti vodopádu si při pádu zlomil jen zápěstí."Byla to neuvěřitelná rychlost, nikdy předtím jsem nic takového nezažil. Nebyl jsem si jistý, jestli jsem zraněný nebo ne. Byl jsem v šoku," řekl Bradt z Montany. Jeho osobním rekordem byly do té doby 33 metrů vysoké Alexandřiny Vodopády v Kanadě. Tyler chodil Palouse Falls dlouho pozorovat, ale jak vodopád poprvé spatřil, věděl, že to půjde. "Byl to risk, o tom není pochyb, ale byl to nejúžasnější den mého života," dodává.

Předchozí rekord byl vytvořen teprve před několika týdny, Pedro Olivia skočil téměř čtyřicetimetrový vodopád Salto Bello v Brazílii.

Lidovky.cz