Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jolieová vzala s Pitem do Prahy i děti

Magazín

  11:47
PRAHA - Producenti akčního snímku Wanted, jež má předlohu v komiksu, přivezli do Prahy hollywoodskou hvězdu první velikosti. Angelina Jolie dorazila na natáčení i s partnerem Bradem Pittem.

Hollywoodský pár Brad Pitt a Angelina Jolie. foto: ČTK

Film vzniká podle předlohy obrazového románu Marka Millara a J. G. Jonese, který by měl v blízké době vyjít i v češtině. Angelina Jolieová v příběhu představuje členku tajného spolku zabijáků z povolání, který vede držitel Oscara Morgan Freeman. Oba pak cvičí nováčka, hlavního hrdinu příběhu, kterého hraje James McAvoy. Jolieová přiletěla v úterý s Pittem a svými čtyřmi dětmi.

Superhrdinský komiks Wanted vypráví příběh obyčejného úředníka, který najednou zjistí, že jeho dlouho pohřešovaný otec je násilník a nájemný vrah. Zjistí, že otec - superpadouch měl krycí jméno Killer (Zabiják) a že mu odkázal svou živnost.

Poté, co je otec zabit, syna naverbují do tajné organizace zabijáků a trénují ho, aby mohl pokračovat v otcových šlépějích. Mezitím v sobě objeví nadlidské schopnosti, o kterých neměl ani tušení. Kritici srovnávají Wanted například s Moorovými Strážci - ovšem ve Wanted jsou místo hrdinů padouši, v knize je daleko více cynismu, násilí, ale i černého humoru a bizarních postav.

Projekt do Česka přivezla společnost Stillking Films a štáb má tu zůstat dvanáct týdnů. Kromě Prahy by se mělo natáčet také v Budapešti a poté by se měl štáb přesunout zpět do Chicaga, kde první záběry vznikaly již v dubnu. Režii má Timur Bekmambetov z Kazachstánu, jenž se proslavil temným velkofilmem Noční hlídka.

Americká premiéra Wanted se plánuje na 28. března, česká na 3. dubna 2008. James McAvoy v ČR natáčel již roli fauna v dobrodružné fantasy Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň, jejíž pokračování s podtitulem Princ Kaspian nyní v Česku vzniká zároveň s Wanted.
Autor: