4. ledna 2012 15:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kanaďan zapomněl pas, celníkům stačila kopie v iPadu

Americký cestovní pas - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký cestovní pas - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

K přechodu hranice mezi Kanadou a Spojenými státy není vždy potřeba pas, někdy stačí i iPad. Na vlastní kůži se o tom minulý týden přesvědčil Kanaďan, který si pas zapomněl a na hranici se prokázal jen jeho naskenovanou kopií ve svém tabletu, píše BBC.

Martin Reisch byl na cestě z Montrealu do amerického Vermontu, když si asi půl hodiny před hranicemi uvědomil, že nemá pas. Vracet se pro něj nechtěl, protože by to prý trvalo dvě hodiny, a tak se rozhodl zkusit štěstí s iPadem.

Tablet předložil policistovi na hranicích s vysvětlením, že veze vánoční dárky pro děti svých přátel. "Vzal si iPad do malé budky na hraničním přechodu. Byl tam dobrých pět, šest minut. Zdálo se to jako věčnost. Když se vrátil, ještě mu chvíli trvalo, než mi popřál veselé Vánoce," vyprávěl Reisch.

Třiatřicetiletý muž, který se do Kanady vrátil ještě týž den, je přesvědčen, že mu na hranicích pomohl řidičský průkaz, který měl s sebou, a také to, že si nevymýšlel. Příště ale prý na svůj pas určitě nezapomene.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!