Středa 26. února 2020svátek má Dorota 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kim je osobností roku čtenářů časopisu Time, i kvůli hackerům

Kim Čong-un | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kim Čong-un | foto: Reuters

NEW YORK Čtenáři prestižního amerického časopisu Time zvolili za osobnost letošního roku severokorejského totalitního předáka Kim Čong-una. Magazín ale zároveň na svém webu zdůraznil, že k tomuto výsledku přispěly hackerské manipulace, například z internetových fór.

Po loňské smrti svého otce Kim Čong-ila převzal Kim Čong-un v KLDR moc, posílil kontrolu nad svou zemí a svého času se objevil i na první stránce magazínu Time. Byl dokonce jmenován nejpřitažlivějším žijícím mužem. Tuto poctu mu sice udělil jako vtip satirický list The Onion, ale čínská tisková služba to vzala vážně a zpráva oběhla svět.

ČTĚTE VÍCE O KIMOVI:

Nyní severokorejský vůdce získal miliony hlasů od čtenářů časopisu Time. "To není špatné pro muže, který se oficiálně neukázal na veřejnosti od roku 2010," poznamenal americký magazín.

Na přední místa pomyslného žebříčku osobností 2012 se u čtenářů dostali dále například moderátor Jon Stewart, moderní gymnastka Gabby Douglasová, egyptský prezident Muhammad Mursí či guvernér státu New Jersey Chris Christie.

Severokorejská televize ukončila všechny spekulace, když oficiálně oznámila, že mladá, záhadná žena objevující se v poslední době po boku vůdce Kim Čong-una, je skutečně jeho manželka.

ilustrační foto

Anketa umožnila čtenářům se zamyslet nad tím, kteří lidé nejvíce ovlivnili zpravodajství, ať v dobrém či ve zlém, usoudila redakce časopisu Time.

Zdůraznila, že volba čtenářů nemá nic společného s tradičním vyhlašováním osobnosti roku redakcí magazínu. Redakce totiž tradičně vybere a vyhlásí svou osobnost roku až 19.prosince. V minulých letech se jí stal například zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg či prezident Barack Obama.

,
Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....