Pátek 4. prosince 2020svátek má Barbora -2 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kouzelník se při tréninku skoro utopil, teď má světový rekord

Kouzelník Zdeněk Bradáč se 9. září v plaveckém bazénu v Jablonci nad Nisou oficiálně pokusil o překonání dvou Guinnessových světových rekordů v úniku z pout pod vodou. Nakonec se mu záměr zdařil.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kouzelník Zdeněk Bradáč se 9. září v plaveckém bazénu v Jablonci nad Nisou oficiálně pokusil o překonání dvou Guinnessových světových rekordů v úniku z pout pod vodou. Nakonec se mu záměr zdařil. | foto: ČTK

JABLONEC NAD NISOU Roky prověřené moudro "těžko na cvičišti, lehko na bojišti", platilo při dnešním úspěšném pokusu o světový rekord v úniku ze tří párů policejních kout. Překonal ho mladý český čaroděj Zdeněk Bradáč a ze želízek se nevysvobozoval na suchu, ale pod vodou.

Nedávno se talentovaný český mág téměř utopil při tréninku na jablonecké přehradě. Teď se v nedalekém krytém bazénu vynořil bez obtíží a pouta dostal z rukou za necelých 39 vteřin. Byl rychlejší o více než pět vteřin než dosavadní držitel rekordu, věhlasný americký kouzelník Matt The Knife.

Neúspěšný srpnový pokus

"Jsem pyšný, že jsem rekord zlomil. A brzy pokořím další," řekl novinářům dvaadvacetiletý Bradáč. Do dneška se svými kousky postaral o sedm zápisů do světové Guinnessovy knihy rekordů, v jabloneckém bazénu rozšířil svou kolekci na devět. Stejného amerického kolegu připravil o primát i v další disciplíně - úniku z jednoho páru pout pod vodou. Američanův čas 11,12 vteřiny překonal skoro o půl vteřiny.

Kouzelník Zdeněk Bradáč se 9. září v plaveckém bazénu v Jablonci nad Nisou oficiálně pokusil o překonání dvou Guinnessových světových rekordů v úniku z pout pod vodou. Nakonec se mu záměr zdařil.

Při tréninkovém krachu na přehradě vytáhl kouzelníka z kalné vody jeho asistent po více než dvou minutách. Ve dvoumetrové hloubce, v zakalené vodě, kam Bradáče stáhlo desetikilové závaží, se mu podařilo rychle vyklouznout jen z jednoho oka. Pak se zbylá pouta zamotala do sebe a do řetězu, což mága zbrzdilo, znervóznilo a málem připravilo o život.

Bradáč se před svými dnešními rekordy rozplaval, rozhýbal ruce a procvičil si i potápění. Pevnost pout americké výroby překontrolovala policistka. Z českých pout se prý dá dostat mnohem hůře.

Bradáč překonal světový rekord v úniku z tří párů pout až napotřetí a z dlouhého pobytu ve vodě se klepal se zimou. V budoucnu se zaměří na vysvobozování se ze svěrací kazajky. Přál by si překonat celkem 25 rekordů ze světové Guinnessovy knihy.

Bradáč patří mezi přední světové iluzionisty a žongléry, míčky si z ruky do ruky přehazuje i když visí hlavou dolů jako netopýr. První rekord vytvořil před dvěma lety, kouzlit začal už v 11 letech. Specializuje se také na karetní magii a spolupracuje s Českou televizí na přípravě úkolů pro účastníky soutěže Hodina pravdy.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Testování na protilátky proti koronaviru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Testování na protilátky proti koronaviru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Testování na protilátky proti koronaviru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!