Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kouzelník se při tréninku skoro utopil, teď má světový rekord

Magazín

  14:08
JABLONEC NAD NISOU - Roky prověřené moudro "těžko na cvičišti, lehko na bojišti", platilo při dnešním úspěšném pokusu o světový rekord v úniku ze tří párů policejních kout. Překonal ho mladý český čaroděj Zdeněk Bradáč a ze želízek se nevysvobozoval na suchu, ale pod vodou.

Kouzelník Zdeněk Bradáč se 9. září v plaveckém bazénu v Jablonci nad Nisou oficiálně pokusil o překonání dvou Guinnessových světových rekordů v úniku z pout pod vodou. Nakonec se mu záměr zdařil. foto: ČTK

Nedávno se talentovaný český mág téměř utopil při tréninku na jablonecké přehradě. Teď se v nedalekém krytém bazénu vynořil bez obtíží a pouta dostal z rukou za necelých 39 vteřin. Byl rychlejší o více než pět vteřin než dosavadní držitel rekordu, věhlasný americký kouzelník Matt The Knife.

Neúspěšný srpnový pokus

"Jsem pyšný, že jsem rekord zlomil. A brzy pokořím další," řekl novinářům dvaadvacetiletý Bradáč. Do dneška se svými kousky postaral o sedm zápisů do světové Guinnessovy knihy rekordů, v jabloneckém bazénu rozšířil svou kolekci na devět. Stejného amerického kolegu připravil o primát i v další disciplíně - úniku z jednoho páru pout pod vodou. Američanův čas 11,12 vteřiny překonal skoro o půl vteřiny.

Kouzelník Zdeněk Bradáč se 9. září v plaveckém bazénu v Jablonci nad Nisou oficiálně pokusil o překonání dvou Guinnessových světových rekordů v úniku z pout pod vodou. Nakonec se mu záměr zdařil.

Při tréninkovém krachu na přehradě vytáhl kouzelníka z kalné vody jeho asistent po více než dvou minutách. Ve dvoumetrové hloubce, v zakalené vodě, kam Bradáče stáhlo desetikilové závaží, se mu podařilo rychle vyklouznout jen z jednoho oka. Pak se zbylá pouta zamotala do sebe a do řetězu, což mága zbrzdilo, znervóznilo a málem připravilo o život.

Bradáč se před svými dnešními rekordy rozplaval, rozhýbal ruce a procvičil si i potápění. Pevnost pout americké výroby překontrolovala policistka. Z českých pout se prý dá dostat mnohem hůře.

Bradáč překonal světový rekord v úniku z tří párů pout až napotřetí a z dlouhého pobytu ve vodě se klepal se zimou. V budoucnu se zaměří na vysvobozování se ze svěrací kazajky. Přál by si překonat celkem 25 rekordů ze světové Guinnessovy knihy.

Bradáč patří mezi přední světové iluzionisty a žongléry, míčky si z ruky do ruky přehazuje i když visí hlavou dolů jako netopýr. První rekord vytvořil před dvěma lety, kouzlit začal už v 11 letech. Specializuje se také na karetní magii a spolupracuje s Českou televizí na přípravě úkolů pro účastníky soutěže Hodina pravdy.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat