Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kupte si ponorku přes eBay

Magazín

  9:49
SYDNEY - Stále ještě nemáte pořádný dárek k Vánocům? Máte doma námořního nadšence? V tom případě vám může pomoci internetový server eBay, který do své aukce nasadil bývalou ponorku australského vojenského námořnictva. Vyvolávací cena byla stanovena na 4,9 milionu australských dolarů, což je přibližně 64 milionů korun.

Ponorka. Ilustrační foto foto: ČTK

HMAS Otama o výtlaku 2000 tun je první ponorkou australského královského námořnictva (RAN), která je nabízena v dražbě na eBay, což je pro mnohé v Austrálii důvodem ke smutku a rozčarování. Ponorka strávila většinu své aktivní služby v letech 1978 až 2000 prováděním nebezpečných, přísně tajných misí proti sovětským cílům u pobřeží Vietnamu.

V roce 2001 plavidlo třídy Oberon koupilo za 50.000 dolarů město Hastings v australském státě Victoria, odkud ponorka pocházela. Měla se stát chloubou místního přístavu a celoročním turistickým lákadlem do tohoto malého hornického města, ale namísto toho jen reziví a pomalu se rozpadá u pobřeží.

Organizátoři projektu z přístavní asociace připisují vinu nesplněným slibům místní vlády a úředníků, které popisují jako "byrokratickou noční můru".

Autoři: ,

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat