Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Chytnou starostovi vlasy? V Londýně lze vsadit na cokoliv

Magazín

  7:00
Britský sázkařský průmysl čekají olympijské žně. Experti očekávají, že během dvou týdnů utrží sázkové kanceláře na ostrovech rekordních sto milionů liber, to je více než tři miliardy korun. A vypsané kurzy jsou skutečně pikantí. Vsadit si můžete i na vznícení rozcuchaných vlasů starosty Londýna od olympijské pochodně.

Londýnský starosta Boris Johnson foto: Reuters

Pro sázkaře jsou připraveny i hodně kuriózní příležitosti. V kurzu 1000:1 lze například vsadit na to, že během zahajovacího ceremoniálu se nad stadionem objeví ufo s mimozemšťany.

Firma Ladbrokes nabízí jedenáct tisíc různých sázek a před hrami si najala tým specialistů, aby optimálně stanovila kurzy na sporty, na něž se běžně nesází. Tipovat lze však nejen vítěze, ale i počasí. Kdo si vsadí, že v Londýně nebude ani jeden olympijský den bez deště, může vyhrát padesátinásobek vkladu.

Jako pravděpodobnější se bookmakerům jeví, že londýnskému starostovi Borisi Johnsonovi chytnou od pochodně vlasy (33:1) nebo že olympiádu naruší stávka zaměstnanců metra (10:1).

Starosta se ostříhal, kurz se snížil

Asi nejkurióznější sázka je ta, zda olympijská pochodeň zapálí tradičně rozcuchané vlasy londýnského starosty Borise Johnsona. Sázková kancelář William Hill na to podle agentury Reuters v jednu chvíli nabízela kurz 100 ku jedné.

Ještě nedávno byl kurz na vznícení vlasů svérázného starosty 66 ku jedné, ale sázková kancelář jej zvýšila poté, co si Johnson před pátečním slavnostním zahájením letních her nechal svůj platinový porost zastřihnout. Tím se prý pravděpodobnost jejich zapálení podstatně snížila. A kurz se snižuje dál, v současné chvíli je už jen 33:1.

Zda však starosta Londýna vůbec olympijskou pochodeň během zahajovacího ceremoniálu ponese, není jisté, i když o tom britská média spekulují.

Vsadit se dá i na to, že poslední běžec s pochodní klopýtne, že všechny štafety ve finále na 4x400 metrů ztratí kolík nebo že se podaří vyfotografovat britské sportovce, jak jedí hamburgery.

Hlavním zdrojem tržeb však budou seriózní sázky. Jako ta na triumf Jamajčana Usaina Bolta v závodě na 100 metrů. V Ladbrokes už na něj přijali jednu sázku za deset tisíc liber a očekávají prý i ještě větší ryby.

Sportovci jsou pro bookmakery vhodným objektem, sami však toho využít nemohou. Účastníkům her je sázení zakázáno.

Autoři: ,

Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO
Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO

Každý den po celý tento týden můžete vyhrávat jedinečné dárky od značky BEBELO.