13. května 2009 11:56 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Kvůli zápachu z lednice skončili v nemocnici

Záchranáři v sídle jedné kalifornské firmy našli lednici nacpanou shnilým jídlem (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranáři v sídle jedné kalifornské firmy našli lednici nacpanou shnilým jídlem (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

LOS ANGELES Lednice nacpaná shnilým jídlem. Takovýto pohled se naskytl zaměstnancům jedné firmy v Kalifornii. Obsah ledničky zřejmě moc často nevyměňovali. Když se ji jeden z nich rozhodl vyčistit, linul se po kanceláři tak silný pach, že se sedmi lidem udělalo natolik zle, že museli do nemocnice. Mnoha dalším se udělalo nevolno.

Budovu telekomunikační společnosti AT&T v centru města San Jose museli evakuovat hasiči poté, co kvůli nesnesitelnému zápachu kdosi alarmoval záchranný systém. Na místo také dorazil tým specialistů na manipulaci s nebezpečnými látkami. Záchranáři v sídle firmy našli lednici nacpanou shnilým jídlem. Informovala o tom agentura AP.

Jistá iniciativní pracovnice se dala do úklidu nepořádku v lednici. Použila pro to dva čisticí prostředky, které v kombinaci s plesnivějícími a zahnívajícími potravinami vytvořily jedovatý zápach.

Nevolnost a zvracení postihlo 28 lidí. Sama zaměstnankyně, která se do úklidu lednice dobrovolně pustila, vše přežila bez úhony. Trpí alergií, a tak šílený zápach linoucí se z ledničky necítila.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz