Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Kylie Minogue je zpátky

Magazín

  11:24
SYDNEY - Kylie Minogue se ve velkém stylu vrátila na popovou scénu. Její sobotní vystoupení v Sydney přilákalo do téměř vyprodaného koncertního sálu na deset tisíc fanoušků, kteří zpěvačce přišli poblahopřát k překonání rakoviny prsu.

Kylie Minogue v Sydney foto: ČTK

Lékaři diagnostikovali australské hvězdě zhoubnou nemoc loni v květnu. Zpěvačka musela okamžitě přerušit světové turné nazvané Showgirl a podrobit se operaci v Melbourne. Poté podstoupila chemoterapii v Paříži, kde žije její přítel, francouzský herec Olivier Martinez. Během rekonvalescence napsala knížku pro děti nazvanou The Showgirl Princess a v posledních měsících se začala opět objevovat na veřejnosti - poskytla například televizní interview, podepisovala knihu v Londýně, zúčastnila se módní přehlídky salonu Dolce & Gabbana v italském Miláně a uvedla na trh svůj vlastní parfém. S novým krátkým sestřihem vlasů se také nechala nafotit pro titulní stranu australské mutace módního časopisu Vogue.

Australská média se jednohlasně shodla na tom, že sobotní koncert Minogue, první po osmnáctiměsíční vynucené pauze, dokázal přivést diváky do varu. A to i přes to, že osmatřicetiletá Kylie musela znatelně slevit z náročných a velkolepých choreografií, které předváděla před onemocněním.

„Skutečně nedokážu dělat všechno co dřív,“ potvrdila Minogue minulý týden na tiskové konferenci. „Také nemůžu nosit tytéž kostýmy. Jak bych také mohla po roce a půl, když už nejsem stejnou osobou? Jen bych kopírovala něco, co už zkrátka neexistuje,“ prohlásila. Zároveň ale přiznala, že se na návrat ke koncertování velice těší. „Prostě do toho půjdu a zkusím si to užít společně s davem,“ řekla před sobotním vystoupením.

A tento plán jí vyšel. Oblečená v róbě z růžového peří od módního návrháře Johna Galliana a s vysokým pernatým chocholem na hlavě se s plnou vervou pustila do svých osvědčených hitů. V rozjásaném publiku nechyběli rodiče s dětmi, mladí teenageři ani skupina gayů v růžových přiléhavých kalhotách a s boa kolem krku, kteří během let udělali z Minogue svou modlu.

Pouhých 152 centimetrů vysoká zpěvačka stylizovala koncert v duchu art deco. Pro show, při které ji doprovázelo třináct tanečníků, si Kylie nechala dovézt peří až z pařížského divadla Lido. O efekty se postarala také videoprojekce a laserová show za deset milionů australských dolarů (téměř 170 milionů korun).

Minogue uspořádá v Austrálii dvacet vystoupení, z toho šest v rodném Melbourne a zbytek v Sydney, Brisbane a Perthu. Potom bude její turné pokračovat v zahraničí: 2. ledna by měla zazpívat v Británii.
Autoři: