11. července 2011 17:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Laptop za 5 dolarů? Obchod účtoval jen poštovné

Nákupy přes internet, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nákupy přes internet, ilustrační foto | foto: Shutterstock

SYDNEY Příjemné překvapení způsobila počítačová chyba zákazníkům online obchodu s elektronikou na Novém Zélandu. Místo řádné částky za plazmové televize nebo notebooky jim systém naúčtoval jen poštovné a balné. Napsala o tom agentura Reuters.

"Moje objednávka právě prošla. Sedmadvacetipalcový iMac. Celková cena: 4,95 dolaru (asi 85 korun)," napsal @Steffen_na sociální síti Twitter, kde se zpráva o chybě na novozélandských stránkách australského prodejce elektroniky Dick Smith začala rychle šířit. Cena tohoto typu počítače se pohybuje obvykle mezi 1500 a 1800 australských dolarů (asi 27.000 až 33.000 korun).

Objednávka bude zrušena
Zástupce společnosti připustil problémy s oceňováním výrobků na webu a firma kvůli opravě přístup na stránky zablokovala. Na Twitteru podle australského serveru smh.com.au uvedla, že s těmi, kdo si v inkriminovanou chvíli něco objednali, prý bude v kontaktu, aby jim umožnila objednávku zrušit nebo v ní pokračovat, ale s řádnou cenou. Australský rozhlas a uživatelé Twitteru ale již spekulovali o možnosti desetiprocentní slevy.

Za poslední týdny jde o druhou podobnou nehodu. Již 24. června si díky počítačové chybě mohli o polovinu levnějších potravin užívat australští zákazníci v obchodech řetězce Woolworths; chyba postihla všechny její obchody v Austrálii. Mluvčí společnosti Woolworths tehdy popřela, že by šlo o útok hackerů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz