Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lásečka je i potěšeníčko... Proč jsou zdrobněliny tak trendy?

Magazín

  17:11
Je to nešvar podobný czenglish. Na rozdíl od Čechů, kteří za každou cenu vkládají do řeči anglismy, je ovšem o dost nesnesitelnější. Proč je dnes tak trendy mluvit ve zdrobnělinách?

Plevel v češtině. Zdrobněliny zamořily český jazyk. Pronikly i do životních situací, kde bychom je nečekali.

Určitě jste to postřehli. Jako přetěžká nemoc se do jazyka vkradlo nadužívání zdrobnělin. Zatímco fotbalistům nějaké to štěstíčko odpustíme, neboť se přece jen zabývají nejčastěji tím, aby co nejrychleji doběhli na druhý konec hřiště, ušetřeny nejsou ani osoby a obory, kde je užívání zdrobnělin nejen zbytečné, ale hlavně blbé.

Seděla jsem se svým kamarádem v restauraci, pili jsme lahev vína a rozčilovali se nad tím, jak jsou zdrobněliny příšerné. Pro dokreslení kouzla jsme se po druhé lahvi ve zdrobnělinách začali i bavit.

Zatímco na začátku, tedy ještě zastřízliva, nám oběma zdrobnělinový nešvar přišel hloupý, nedospělý, opovrženíhodný a přičítali jsme ho jen lidičkám, kteří mají pocit, že pozitivní myšlení rovná se právě zdrobnělinkování, s přibývající hladinou alkoholu v krvi se naše diskuse zvrhla v něco strašidelného: začali jsme jeden přes druhého vytahovat ty nejblbější termíny, které jsme kdy slyšeli. Chyběla nám už asi jen deci k tomu, abychom vytáhli tužku a papír a slovník dali dohromady. Tady ho máte, čtěte opatrně. Bude vám chvílemi dost ouzko...

Pozdravy

Pozdravit ve společnosti se sluší a patří. Pokud jste roztomilý človíček, máte k dispozici perly jako ahojka, čauky, nazdárek. Pokud se loučíte, je záhodno užít páčko, oblíbený je i páček shledáček.

Kultura
Dokonalý týpeček nevynechává kulturu. Nejčastěji se chodí na koncíky či akcičky, na kterých hrají kapelky. Pokud chcete mít kapelek vícero na jednom místě, je záhodno navštívit nějaký ten fesťáček, kde vašemu uchu bude ladit mnoho žánrů: od popíčku či jazzíku přes housík až po dramíček. Dáváte-li přednost pěkné podívané, pak je tu pro vás múvíčko, filmík, či dokonce filmeček. A pokud jste nezdolný samotář, musíte se spolehnout na nějaké to počteníčko.

Alkohol a drogy
Tyto dvě věci neodmyslitelně patří k pořádné zábavě človíčkově. Na mejdánku, mejdlíčku či pařbičce můžete popíjet vínečko, pivečko, panáčky, rumíček, sektíček, šampíčko, pořádnou kalbičku v hvězdném stylu zase zajistí huleníčko nebo koksíček.

Kancelář
Pracovat v kanceláři je únavné a otupující, proto je potřeba zdrobnit aspoň věci běžné denní potřeby. V kanceláři máte pravděpodobně džobík, neobejdete se bez kompíku, na kterém budete psát nějaký ten projektík, článeček nebo aspoň zprávičku.

Kdyby vám někdo při obídku, během kterého prácička rozhodně počká, zavolal na mobílek, požádejte ho, ať vám to písne do mailíku. Do kancelářského života zejména v odpoledních hodinách spadá i kafíčko a cigaretka, které mají v rámci pracovní doby nádech až nepatřičného relaxu.

Lifestyle
K plnohodnotnému lifestylu patří jednoznačně šopík. Na ten se dopravíte vlastním autínkem, nikoli tramvajkou nebo busíkem. Středem vašeho zájmu pak budou botičky, kabelčička, sukýnečka, šatečky, nebo aspoň topík. Znaveni nakupováním si pak v hospůdce dáte nějaké papáníčko, pokud jste utratili hodně peněz, pak v ekonomicky výhodnější variantě meníčka. A protože šopovat se musí s milými lidičkami, aby byla pohůdka, je snad samozřejmé, že za vás pak váš kámík zaplatí účtík.

Sex a rozmnožování
Zdrobněliny se bohužel nevyhnuly ani oblasti sexu. Sama si nedovedu představit, že bych s někým provozovala sexíček, ale budiž. Stejně výživné je i dováděníčko, tuleníčko nebo mazleníčko. Zcela asexuální je i představa, že orálek provádíte s manžou. I když proč vlastně ne – kde je lásečka, je i potěšeníčko.

Těhotenství a mateřství
Pokud jste si úspěšně zasexíkovali, čeká vás záhy péče o potomstvo. Nejdřív budete těhulka, a až se váš mimísek narodí, budete se zabývat papáníčkem, plínečkami a kojeníčkem. Pokud sexík úspěšný nebyl, čeká vás ještě další snaženíčko, při kterém vám spousta výborných človíčků bude držet palečky.

Témata: Trend

Deníčková soutěž: Napište příběh nejen o sexu a vyhrajte valentýnskou cenu
Deníčková soutěž: Napište příběh nejen o sexu a vyhrajte valentýnskou cenu

Sdílejte příběhy o randění, sexu nebo lásce a vyhrajte dva lubrikační gely pjur WOMAN ve dvou variantách, které zaručí tu nejdivočejší noc....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat