Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Lékárníci: Lékárny určené jen ženám by se u nás neuplatnily

Ilustrační foto - lékárna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto - lékárna. | foto: ČTK

PRAHA Lékárny jen pro ženy, jako například v USA či Kanadě, zatím v Česku nejsou. V tuzemsku by asi tak úzká specializace podle prezidenta České lékárnické komory Stanislava Havlíčka nenašla uplatnění. Ale řada lékáren v blízkosti center asistované reprodukce tu do jisté míry tuto specializaci také má. Je to dáno tím, že musejí mít léky a veškerý sortiment, který s léčbou neplodnosti souvisí.

"Může to fungovat také tak, asi ne celá lékárna pro ženy, ale konzultační hodiny pro ně. Ne že by se lékárna zavřela pro muže," řekl Havlíček.

Pokud by ženy měly zájem o konzultaci o intimním zdravotním problému výhradně se ženou, vyjdou jim české lékárny vstříc. Většina má vyznačené diskrétní zóny a řada má i oddělené konzultační boxy, kde může pacientka promluvit bez obavy, že ji uslyší pacient v řadě za ní.

"Záleží na potřebách klientů, lékárny se snaží vyjít jim vstříc," shrnul Havlíček. Potřeby se podle něj mnohdy liší už jen z toho pohledu, zda přijde pro lék žena, nebo muž.

"Obecně platí, že muž si přijde pro jednu věc, tu si vezme a odchází s přesvědčením, že nepotřebuje žádné dodatečné informace. Žena většinou uvažuje i o tom, co by si mohla koupit k tomu a jestli by to neměla koupit i pro rodinu," popsal prezident komory.

Rozdílný přístup mají obě pohlaví i k nákupu přípravků na poruchy erekce. "Většinou se chodí informovat partnerky, co by mohl ten pán udělat. Muži se stydí, nebo to nechtějí řešit, a ženy jim pak slouží jako přenositelky informací," řekl Havlíček.

Pokud muž přijde poté, co si o přípravku na erekci přečetl na internetu, vyzvedne si lék bez ochoty vyslechnout si jakékoli rady. S problémem se schovává, je pak na lékárníkovi, jak to vyřeší. Žena naopak přijde s tím, že chce co nejvíc informací o problému a hledá nejvhodnější řešení.

Lékárník pak musí odhadnout, zda přichází žena ze své vůle, nebo ji muž poslal. Podle toho i formuluje rady, případně se snaží přesvědčit ji, aby přivedla muže, pro kterého jsou rady určeny. V komunikaci s různými typy pacientů školí lékárníky jejich stavovská organizace.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!