Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé šílí po prstenu, který dal princ William své snoubence. Chtějí kopii

Magazín

  9:48
NEW YORK - Jen několik minut poté, co svět poprvé uviděl zásnubní prsten, který britský princ William dal své snoubence Kate Middletonové, začaly u zlatníka na newyorském Manhattanu vyzvánět telefony.

Královský zásnubní prsten, který dal britský princ své snoubence. foto: ČTK/AP

Spadlo počítačové spojení. A pak začali mít řemeslníci ve firmě Natural Sapphire plné ruce práce, napsala dnes agentura AP.

Dále čtěte:

Pustili se do prvních z desítek zakázek na kopii prstenu, jemuž dominuje oválný modrý safír obklopený diamanty. Podle šéfa firmy Michaela Arnsteina kolem zásnubního prstenu, který kdysi patřil Williamově zesnulé matce princezně Dianě, vypuklo doslova šílenství.

Prsten s velkým modrým safírem osázený 14 diamanty si princezna Diana vybrala v roce 1981, když se zasnoubila s princem Charlesem. Nebyl vyroben speciálně na zakázku, takže tenhle kousek z kolekce klenotnictví Garrard byl běžně v prodeji.

Princ William s přítelkyní Kate Middletonové na svatbě svých přátel.

Kolik lidí si už kopii "královského" prstenu objednalo, šéf firmy neupřesnil; dodal jen, že v úterý zavolal manželce, ať ho doma nějakou dobu nečeká.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...