Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jako živé. Krkonoše ozdobí dřevěné sochy zvířat

Magazín

  5:52
ŠPINDLERŮV MLÝN - Turisté, kteří zavítají v Krkonoších na spojnici mezi Moravskou boudou a česko-polskou hranicí, narazí v okolí cesty na dřevěné sochy zvířat v životní velikosti. „Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) v úterý u cesty umístila sochu jelena, celkem má být v této lokalitě umístěno 14 zvířat,“ řekl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahý.

Turisté, kteří zavítají v Krkonoších na spojnici mezi Moravskou boudou a česko-polskou hranicí, mohou v okolí cesty narazit na dřevěné sochy zvířat foto: ČTK

Sochy z dubového dřeva mají sloužit jako rozšíření nabídky pro návštěvníky hor a přiblížit jim zvířata, která v horských oblastech žijí, například srnce, jezevce či lišku. „Sochy zvířat jsou umístěné v přirozeném prostředí a ne přímo u cesty, například veverka je v rozsedlině stromu, tetřívek je na větvi a jelen vykukuje za stromem,“ řekl Drahný. Na trase se ještě objeví sochy sluky a zmije. U cesty budou umístěné také informační panely, které na zvířata upozorní.

Turisté, kteří zavítají v Krkonoších na spojnici mezi Moravskou boudou a...
Turisté, kteří zavítají v Krkonoších na spojnici mezi Moravskou boudou a...

Dřevěné sochy zvířat se nacházejí ve třetí zóně národního parku, ve které je možný pohyb volným terénem a k sochám tak mají lidé přístup. „K některým zvířátkům už se lidé chodí vyfotit, oblíbený je například tetřev,“ řekl Drahný. Umístění dřevěných skulptur je součástí projektu, který podpořila evropská unie a má návštěvníky hor nalákat i do jiných než nejvyhledávanějších turistických lokalit.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!