Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Londýnský Tower suspendoval dva strážce kvůli obtěžování kolegyně

Magazín

  15:55
LONDÝN - Londýnský hrad Tower suspendoval dva ze svých strážců kvůli údajnému obtěžování kolegyně Moiry Cameronové - první ženy, která předloni po víc než 500 letech do této služby pronikla.

Moira Cameronová v uniformě strážkyně Toweru (archivní snímel z roku 2007). foto: ČTK/AP

V podezření je ještě třetí strážce, ale jeho případ se zatím vyšetřuje, oznámila dnes správa této londýnské památky, která proslula jako vězení, popraviště i místo úschovy britských korunních klenotů.

Správa Toweru v prohlášení uvedla, že obtěžování mezi jeho personálem je naprosto nepřijatelné a že bylo zahájeno interní vyšetřování.

Bulvární list The Sun dnes napsal, že uniforma Cameronové byla zohyzděna, že na její skříňce se objevily sprosté nápisy a že úhony došla i stránka o ní v internetové encyklopedii Wikipedia. Mluvčí Toweru řekla, že to nemůže potvrdit.

Cameronová, které je 44 let, byla přijata mezi strážce Toweru v konkurzu, ve kterém porazila pět mužských uchazečů.

Ochranka Toweru, nazývaná Beefeaters ("pojídači hovězího"), má 35 členů.

Mezi jejich povinnosti patří i dohled na to, aby Tower neopustili tamní krkavci, protože pak by se podle legendy zhroutilo království. Pojmenování se údajně odvozuje od denní dávky masa, kterou kdysi strážci za službu dostávali. Postavu "beefeatera" a jeho barvitou uniformu dobře znají milovníci ginu - je na etiketě jeho stejnojmenné značky.

Autoři: ,
Témata: Tower, The Sun, Wikipedie