Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Manželé z amerického Arkansasu čekají devatenácté dítě

Michelle Duggarová s rodinu po porodu nejmladšího dítěte. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michelle Duggarová s rodinu po porodu nejmladšího dítěte. | foto: ČTK

TONITOWN Manželé Jim Bob a Michelle Duggarovi z amerického státu Arkansas čekají své devatenácté dítě. Na svět má přijít na jaře příštího roku, ještě před tím se jim narodí první vnouče. Píše o tom dnes časopis People.

"Jsme nadšeni," komentovala zprávu dvaačtyřicetiletá Michelle, přičemž přiznala, že ačkoli byla již osmnáctkrát těhotná, nový přírůstek do rodiny ji zaskočil. Podezření pojala prý teprve poté, co se jí ani přes svědomité dodržování diety nedařilo zhubnout a její nejmladší dceři Jordyn-Grace přestalo chutnat při kojení mléko, jež změnilo těhotenstvím chuť.

"Řekla jsem to Jimu Bobovi a ten to nedokázal udržet v tajnosti. Děti si hrály venku na vodní skluzavce, tak jsme je svolali a podělili se o tu novinku s nimi," svěřila se Michelle.

Duggarovi žijí bez dluhů v domě, který si sami se svými dětmi postavili. Jména všech jejich potomků začínají na J: po nejstarším Joshuovi (21) následují dvojčata Jana a John-David (19), dále Jill (18), Jessa (16), Jinger (15), Joseph (14), Josiah (13), Joy-Anna (11), dvojčata Jedidiah a Jeremiah (10), Jason (9), James (8), Justin (6), Jackson (5), Johanna (3), Jennifer (2) a Jordyn-Grace (8 měsíců).

O dalším jménu už se v domácnosti vede čilá debata. Šestnáctiletá Jessa vytiskla seznam chlapeckých a dívčích jmen začínajících na J, která ještě Duggarovi nepoužili. Otec rodiny by podle svých slov nepohrdl ani drobnou radou. "Rádi bychom, aby čtenáři časopisu People navrhli pro dítě nějaké zvláštní jméno," řekl.

Vnučka, která se bude jmenovat Mackynzie Renée, se má narodit nejstaršímu synovi Joshuovi a jeho manželce Anně již příští měsíc. Bude tak starší než její nová teta či strýc.

Michelle je podle svého lékaře v perfektním zdravotním stavu. "Některé ženy jsou stvořeny mít děti a pro Michelle to platí mnohonásobně," řekla gynekoložka Amy Sarverová časopisu People v prosinci krátce poté, co se Michelle narodilo její zatím poslední miminko.

Duggarovi nedávno obnovili svůj manželský slib. Ceremonie, která se konala po 25 letech od prvního obřadu, byla podle nich skvělou příležitostí k tomu, aby děti pochopily manželský závazek.

"Brali jsme se, když Michelle bylo 17 a mně 19. Byli jsme oddáni v chodbě kostela, byly tam plastové židle a krepový papír. Když jsme slib obnovovali, bylo to v téže chodbě a opět s plastovými židlemi," prohlásil Jim Bob.

Michelle říká, že se raduje z každého dne, který může strávit se svými dětmi, i když právě trpí ranními nevolnostmi. "Právě teď je mi špatně od žaludku. A cítím se unavená. Ale jsem z té ranní nevolnosti šťastná a jsem vděčná za každý den, kdy si mohu hrát se svými dětmi. Nikdy nevíme, co přinese zítřek, a tak se snažím užívat si každý okamžik," říká.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?