Pondělí 21. června 2021svátek má Alois 30 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Manželé z amerického Arkansasu čekají devatenácté dítě

Michelle Duggarová s rodinu po porodu nejmladšího dítěte. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michelle Duggarová s rodinu po porodu nejmladšího dítěte. | foto: ČTK

TONITOWN Manželé Jim Bob a Michelle Duggarovi z amerického státu Arkansas čekají své devatenácté dítě. Na svět má přijít na jaře příštího roku, ještě před tím se jim narodí první vnouče. Píše o tom dnes časopis People.

"Jsme nadšeni," komentovala zprávu dvaačtyřicetiletá Michelle, přičemž přiznala, že ačkoli byla již osmnáctkrát těhotná, nový přírůstek do rodiny ji zaskočil. Podezření pojala prý teprve poté, co se jí ani přes svědomité dodržování diety nedařilo zhubnout a její nejmladší dceři Jordyn-Grace přestalo chutnat při kojení mléko, jež změnilo těhotenstvím chuť.

"Řekla jsem to Jimu Bobovi a ten to nedokázal udržet v tajnosti. Děti si hrály venku na vodní skluzavce, tak jsme je svolali a podělili se o tu novinku s nimi," svěřila se Michelle.

Duggarovi žijí bez dluhů v domě, který si sami se svými dětmi postavili. Jména všech jejich potomků začínají na J: po nejstarším Joshuovi (21) následují dvojčata Jana a John-David (19), dále Jill (18), Jessa (16), Jinger (15), Joseph (14), Josiah (13), Joy-Anna (11), dvojčata Jedidiah a Jeremiah (10), Jason (9), James (8), Justin (6), Jackson (5), Johanna (3), Jennifer (2) a Jordyn-Grace (8 měsíců).

O dalším jménu už se v domácnosti vede čilá debata. Šestnáctiletá Jessa vytiskla seznam chlapeckých a dívčích jmen začínajících na J, která ještě Duggarovi nepoužili. Otec rodiny by podle svých slov nepohrdl ani drobnou radou. "Rádi bychom, aby čtenáři časopisu People navrhli pro dítě nějaké zvláštní jméno," řekl.

Vnučka, která se bude jmenovat Mackynzie Renée, se má narodit nejstaršímu synovi Joshuovi a jeho manželce Anně již příští měsíc. Bude tak starší než její nová teta či strýc.

Michelle je podle svého lékaře v perfektním zdravotním stavu. "Některé ženy jsou stvořeny mít děti a pro Michelle to platí mnohonásobně," řekla gynekoložka Amy Sarverová časopisu People v prosinci krátce poté, co se Michelle narodilo její zatím poslední miminko.

Duggarovi nedávno obnovili svůj manželský slib. Ceremonie, která se konala po 25 letech od prvního obřadu, byla podle nich skvělou příležitostí k tomu, aby děti pochopily manželský závazek.

"Brali jsme se, když Michelle bylo 17 a mně 19. Byli jsme oddáni v chodbě kostela, byly tam plastové židle a krepový papír. Když jsme slib obnovovali, bylo to v téže chodbě a opět s plastovými židlemi," prohlásil Jim Bob.

Michelle říká, že se raduje z každého dne, který může strávit se svými dětmi, i když právě trpí ranními nevolnostmi. "Právě teď je mi špatně od žaludku. A cítím se unavená. Ale jsem z té ranní nevolnosti šťastná a jsem vděčná za každý den, kdy si mohu hrát se svými dětmi. Nikdy nevíme, co přinese zítřek, a tak se snažím užívat si každý okamžik," říká.

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...