Úterý 28. června 2022, svátek má Lubomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Manželé z amerického Arkansasu čekají devatenácté dítě

Magazín

  13:29
TONITOWN - Manželé Jim Bob a Michelle Duggarovi z amerického státu Arkansas čekají své devatenácté dítě. Na svět má přijít na jaře příštího roku, ještě před tím se jim narodí první vnouče. Píše o tom dnes časopis People.

Michelle Duggarová s rodinu po porodu nejmladšího dítěte. foto: ČTK

"Jsme nadšeni," komentovala zprávu dvaačtyřicetiletá Michelle, přičemž přiznala, že ačkoli byla již osmnáctkrát těhotná, nový přírůstek do rodiny ji zaskočil. Podezření pojala prý teprve poté, co se jí ani přes svědomité dodržování diety nedařilo zhubnout a její nejmladší dceři Jordyn-Grace přestalo chutnat při kojení mléko, jež změnilo těhotenstvím chuť.

"Řekla jsem to Jimu Bobovi a ten to nedokázal udržet v tajnosti. Děti si hrály venku na vodní skluzavce, tak jsme je svolali a podělili se o tu novinku s nimi," svěřila se Michelle.

Duggarovi žijí bez dluhů v domě, který si sami se svými dětmi postavili. Jména všech jejich potomků začínají na J: po nejstarším Joshuovi (21) následují dvojčata Jana a John-David (19), dále Jill (18), Jessa (16), Jinger (15), Joseph (14), Josiah (13), Joy-Anna (11), dvojčata Jedidiah a Jeremiah (10), Jason (9), James (8), Justin (6), Jackson (5), Johanna (3), Jennifer (2) a Jordyn-Grace (8 měsíců).

O dalším jménu už se v domácnosti vede čilá debata. Šestnáctiletá Jessa vytiskla seznam chlapeckých a dívčích jmen začínajících na J, která ještě Duggarovi nepoužili. Otec rodiny by podle svých slov nepohrdl ani drobnou radou. "Rádi bychom, aby čtenáři časopisu People navrhli pro dítě nějaké zvláštní jméno," řekl.

Vnučka, která se bude jmenovat Mackynzie Renée, se má narodit nejstaršímu synovi Joshuovi a jeho manželce Anně již příští měsíc. Bude tak starší než její nová teta či strýc.

Michelle je podle svého lékaře v perfektním zdravotním stavu. "Některé ženy jsou stvořeny mít děti a pro Michelle to platí mnohonásobně," řekla gynekoložka Amy Sarverová časopisu People v prosinci krátce poté, co se Michelle narodilo její zatím poslední miminko.

Duggarovi nedávno obnovili svůj manželský slib. Ceremonie, která se konala po 25 letech od prvního obřadu, byla podle nich skvělou příležitostí k tomu, aby děti pochopily manželský závazek.

"Brali jsme se, když Michelle bylo 17 a mně 19. Byli jsme oddáni v chodbě kostela, byly tam plastové židle a krepový papír. Když jsme slib obnovovali, bylo to v téže chodbě a opět s plastovými židlemi," prohlásil Jim Bob.

Michelle říká, že se raduje z každého dne, který může strávit se svými dětmi, i když právě trpí ranními nevolnostmi. "Právě teď je mi špatně od žaludku. A cítím se unavená. Ale jsem z té ranní nevolnosti šťastná a jsem vděčná za každý den, kdy si mohu hrát se svými dětmi. Nikdy nevíme, co přinese zítřek, a tak se snažím užívat si každý okamžik," říká.

Autor:
Témata: Arkansas

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat