11. dubna 2012 8:04 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Tajemství Simpsonů odhaleno: víme, kde je Springfield

Simpsonovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Simpsonovi |

LOS ANGELES Město Springfield, domov animované rodiny Simpsonových, leží v americkém státu Oregon. V rozhovoru pro časopis Smithsonian Magazine to uvedl tvůrce animovaného seriálu Matt Groening.

Po 23 let vysílání seriálu byla poloha Springfieldu pro fanoušky záhadou a za domov Simpsonových se prohlašovalo mnoho měst tohoto jména po celých Spojených státech.

Groening vyrůstal v Portlandu v Oregonu, takže volba města v tomto státu byla logická. Autor Simpsonových si však v minulosti opakovaně vymýšlel lživé historky o tom, kde "skutečný" Springfield leží.

ČTĚTE TAKÉ:

V rozhovoru pro časopis Groening uvedl, že Springfield je jedním z nejběžnějších jmen pro města v USA. "V očekávání úspěchu (Simpsonových) jsem si říkal: 'Tohle bude skvělé, každý si bude myslet, že to je jeho Springfield.' A taky že ano," řekl.

V městském muzeu vystavují pohovku Simpsonových

Obyvatelé oregonského Springfieldu po Groeningově oznámení polohy seriálového městečka podle agentury AP vypadali, že nejsou překvapeni.

"Věděli jsme to," prohlásil mluvčí města Niel Laudati. Podle něj obec už dříve zařadila Simpsonovy mezi místní památky a v místním muzeu je vystavena pohovka připomínající tu, na níž seriálová rodina usedá v úvodní znělce.

Springfield, Oregon: domov rodiny Simpsonových

Springfield, Oregon: domov rodiny Simpsonových

Za "skutečný" Springfield se považovalo mnoho amerických měst tohoto jména. A to přesto, že město zobrazené v seriálu rozhodně není nějakým ideálem - škola se rozpadá, na skládce věčně něco hoří a starosta je beznadějně zkorumpovaný.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK