Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mickey Rourke se nechal zavřít do ruského vězení

Magazín

  18:38
MOSKVA - Známý hollywoodský herec Mickey Rourke si splnil svůj sen. Strávil dobrovolně tři hodiny v pověstném moskevském vezení Butyrka, aby se připravil na svou příští roli ruského zloducha. Napsal to deník Moskovskij Komsomolec.

Mickey Rourke foto: ČTK

"Líbilo se mi to víc než v americkém vězení, kde jsem také seděl," řekl Rourke v černé trestanecké uniformě. Věznice Butyrka byla v dobách carského Ruska a poté Stalinova teroru pověstná krajně brutálním zacházením s vězni.Tisíce lidí zde byly zastřeleny.

Rourke si prohlédl vězeňskou tělocvičnu, ústavní kostel, muzeum věznice a jídelnu. Nehledě na obavy svých bodyguardů se nechal sám zavřít do cely, údajně ke krátkému rozhovoru se skutečnými vězni, napsal list.

"Mají tady dokonce jakýsi hotel, kde trestanec může jednou za měsíc prožít tři dny se svou ženou. To je velmi humánní," řekl Rourke deníku. Také vězni si během jeho návštěvy přišli na své, protože herec rozdával všem zájemcům autogramy.

V připravovaném filmu Iron Man 2 režiséra Jona Favreaua má dvaapadesátiletý Rourke hrát drsného ruského gangstera s typickým jménem Ivan.

Mickey Rourke se nejvíce proslavil výkonem ve filmu 9 1/2 týdne (1986) s Kim Basingerovou, bodoval i v thrilleru Angel Heart (1987) s Robertem De Nirem a v roli podivínského milionáře Jamese Whaleeryho v dramatu Smyslná orchidej (1990). Později však hrál v řadě málo úspěšných titulů. Letos byl nominován na Oscara za roli ve filmu The Wrestler, vyšel však naprázdno.

Autor:

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat