Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mickey Rourke se nechal zavřít do ruského vězení

Mickey Rourke | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mickey Rourke | foto: ČTK

MOSKVA Známý hollywoodský herec Mickey Rourke si splnil svůj sen. Strávil dobrovolně tři hodiny v pověstném moskevském vezení Butyrka, aby se připravil na svou příští roli ruského zloducha. Napsal to deník Moskovskij Komsomolec.

"Líbilo se mi to víc než v americkém vězení, kde jsem také seděl," řekl Rourke v černé trestanecké uniformě. Věznice Butyrka byla v dobách carského Ruska a poté Stalinova teroru pověstná krajně brutálním zacházením s vězni.Tisíce lidí zde byly zastřeleny.

Rourke si prohlédl vězeňskou tělocvičnu, ústavní kostel, muzeum věznice a jídelnu. Nehledě na obavy svých bodyguardů se nechal sám zavřít do cely, údajně ke krátkému rozhovoru se skutečnými vězni, napsal list.

"Mají tady dokonce jakýsi hotel, kde trestanec může jednou za měsíc prožít tři dny se svou ženou. To je velmi humánní," řekl Rourke deníku. Také vězni si během jeho návštěvy přišli na své, protože herec rozdával všem zájemcům autogramy.

V připravovaném filmu Iron Man 2 režiséra Jona Favreaua má dvaapadesátiletý Rourke hrát drsného ruského gangstera s typickým jménem Ivan.

Mickey Rourke se nejvíce proslavil výkonem ve filmu 9 1/2 týdne (1986) s Kim Basingerovou, bodoval i v thrilleru Angel Heart (1987) s Robertem De Nirem a v roli podivínského milionáře Jamese Whaleeryho v dramatu Smyslná orchidej (1990). Později však hrál v řadě málo úspěšných titulů. Letos byl nominován na Oscara za roli ve filmu The Wrestler, vyšel však naprázdno.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Jan Černý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Jan Černý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Jan Černý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....