Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mickey Rourke se nechal zavřít do ruského vězení

Magazín

  18:38
MOSKVA - Známý hollywoodský herec Mickey Rourke si splnil svůj sen. Strávil dobrovolně tři hodiny v pověstném moskevském vezení Butyrka, aby se připravil na svou příští roli ruského zloducha. Napsal to deník Moskovskij Komsomolec.

Mickey Rourke foto: ČTK

"Líbilo se mi to víc než v americkém vězení, kde jsem také seděl," řekl Rourke v černé trestanecké uniformě. Věznice Butyrka byla v dobách carského Ruska a poté Stalinova teroru pověstná krajně brutálním zacházením s vězni.Tisíce lidí zde byly zastřeleny.

Rourke si prohlédl vězeňskou tělocvičnu, ústavní kostel, muzeum věznice a jídelnu. Nehledě na obavy svých bodyguardů se nechal sám zavřít do cely, údajně ke krátkému rozhovoru se skutečnými vězni, napsal list.

"Mají tady dokonce jakýsi hotel, kde trestanec může jednou za měsíc prožít tři dny se svou ženou. To je velmi humánní," řekl Rourke deníku. Také vězni si během jeho návštěvy přišli na své, protože herec rozdával všem zájemcům autogramy.

V připravovaném filmu Iron Man 2 režiséra Jona Favreaua má dvaapadesátiletý Rourke hrát drsného ruského gangstera s typickým jménem Ivan.

Mickey Rourke se nejvíce proslavil výkonem ve filmu 9 1/2 týdne (1986) s Kim Basingerovou, bodoval i v thrilleru Angel Heart (1987) s Robertem De Nirem a v roli podivínského milionáře Jamese Whaleeryho v dramatu Smyslná orchidej (1990). Později však hrál v řadě málo úspěšných titulů. Letos byl nominován na Oscara za roli ve filmu The Wrestler, vyšel však naprázdno.

Autor:

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...