13. listopadu 2007 17:39 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ministři zahraničí nazpívali duet

Ministři zahraničí Německa a Francie zpívají píseň, která má pomoci integrovat německé Turky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministři zahraničí Německa a Francie zpívají píseň, která má pomoci integrovat německé Turky. | foto: AFP

BERLÍN Zatímco německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Nicolas Sarkozy v pondělí vážně diskutovali o integraci přistěhovalců do společnosti, jejich ministři zahraničí se vydali do nahrávacího studia. Frank-Walter Steinmeier a Bernard Kouchner spolu nazpívali duet o přistěhovalectví.

„Ministři také chtěli přispět k debatě, jen trochu neobvyklým způsobem,“ řekl mluvčí německého ministerstva zahraničí Martin Jäger. „Ještě nikdy nikdo neslyšel spolu zpívat německého a francouzského ministra zahraničí,“ zdůrazňuje jedinečnost projektu Jäger.


Integrační písničku si poslechněte tady.
Zde naleznete i video a text.


Politici sice odložili kravaty a snažili se uvolnit při zpěvu písně s názvem Deutschland (Německo) ve stylu vzdáleně připomínajícím R&B, jejich pokus však vyzněl trochu rozpačitě.

V písni s nádechem orientálního popu je patrný původ jejího autora– německého hudebníka tureckého původu Muhabbeta. Jedenapadesátiletý Steinmeier s osmašedesátiletým Kouchnerem v ní zpívají pouze refrén. Zbytek zpívá skupina mladých německých Turků. Hudbu složil další německý Turek, berlínský hudební producent Ünal Yüksel. Nahrávací studio v berlínské čtvrti Kreuzberg, kde byla včera nahrávka pořízena, patří rovněž německému Turkovi a přistěhovalecký původ mají všichni hudebníci, kteří tu nahrávají své písně.

Další podrobnosti
o zpívajících ministrech
si přečtěte ve středečním vydání deníku

Kateřina Hůlková, AFP, ČTK

Najdete na Lidovky.cz