Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ministryně chce Italům zrušit pauzu na kávu i oběd

Magazín

  17:05
ŘÍM - Ministryně italské vlády se dnes vyslovila pro zrušení v Itálii posvátné pauzy na kávu a dokonce i na oběd. Vzápětí se na její hlavu snesl hněv a tvrdá kritika italské federace barů a restaurací, napsala agentura AFP.

Buvolí mozzarela s rajčaty a bazalkou (150 Kč). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

"Považuji za zbytečné ztrácet půl hodiny na vypití kávy. Kdyby to záleželo na mně, přestávky na kávu v podnicích by nebyly," řekla státní tajemnice italské vlády Daniela Santachéová.

"Přestávka na oběd také není nutná. Dnes stačí sníst salát nebo ovoce," přisadila si ministryně známá svými polemickými výroky nejrůznějšího zrna, ať již o islámu nebo o premiéru Silviu Berlusconim.

Italská federace barů a restaurací ihned vydala prohlášení, v němž zdůraznila výhody přestávky na kávu: "Jsou užitečné pro obnovení energie a přispívají k posílení sociálních hodnot v zaměstnání," uvedla.

"To vše vědecky prokázala studie Newyorské univerzity, podle níž taková pauza poskytuje mozku ideální odpočinek, který mu pomáhá nabrat sil a uchovávat informace," dodává se v prohlášení.

Prezident federace Lino Enrico Stoppani kromě toho vyjádřil své pobouření nad tím, že si vláda místo útoků proti pauzám na kávu raději nebere na mušku byrokracii, problém, který podniky a zaměstnance skutečně zajímá.

Daniela Santanchéová při poslední předvolební kampani prohlásila, že Berlusconi má rád ženy jen v horizontální poloze. Jindy se zase vyjádřila, že prorok Mohamed byl pedofil.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat