Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Ministryně chce Italům zrušit pauzu na kávu i oběd

Magazín

  17:05
ŘÍM - Ministryně italské vlády se dnes vyslovila pro zrušení v Itálii posvátné pauzy na kávu a dokonce i na oběd. Vzápětí se na její hlavu snesl hněv a tvrdá kritika italské federace barů a restaurací, napsala agentura AFP.

Buvolí mozzarela s rajčaty a bazalkou (150 Kč). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

"Považuji za zbytečné ztrácet půl hodiny na vypití kávy. Kdyby to záleželo na mně, přestávky na kávu v podnicích by nebyly," řekla státní tajemnice italské vlády Daniela Santachéová.

"Přestávka na oběd také není nutná. Dnes stačí sníst salát nebo ovoce," přisadila si ministryně známá svými polemickými výroky nejrůznějšího zrna, ať již o islámu nebo o premiéru Silviu Berlusconim.

Italská federace barů a restaurací ihned vydala prohlášení, v němž zdůraznila výhody přestávky na kávu: "Jsou užitečné pro obnovení energie a přispívají k posílení sociálních hodnot v zaměstnání," uvedla.

"To vše vědecky prokázala studie Newyorské univerzity, podle níž taková pauza poskytuje mozku ideální odpočinek, který mu pomáhá nabrat sil a uchovávat informace," dodává se v prohlášení.

Prezident federace Lino Enrico Stoppani kromě toho vyjádřil své pobouření nad tím, že si vláda místo útoků proti pauzám na kávu raději nebere na mušku byrokracii, problém, který podniky a zaměstnance skutečně zajímá.

Daniela Santanchéová při poslední předvolební kampani prohlásila, že Berlusconi má rád ženy jen v horizontální poloze. Jindy se zase vyjádřila, že prorok Mohamed byl pedofil.

Autor: