27. dubna 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Miss musí vrátit korunku, je totiž vdaná

Carlina Duránová, která byla nedávno zvolena nejkrásnější ženou Dominikánské republiky, musí svou korunku vrátit. Je totiž vdaná. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Carlina Duránová, která byla nedávno zvolena nejkrásnější ženou Dominikánské republiky, musí svou korunku vrátit. Je totiž vdaná. | foto: Reuters

SANTO DOMINGO Nejkrásnější žena Dominikánské republiky Carlina Duránová musí svou korunku odevzdat. Zatajila totiž, že je vdaná, a podle pravidel se soutěže mohou zúčastňovat jenom svobodné ženy.

Ředitelka soutěže Magaly Feblesová prohlásila, že Duránová je vdaná od roku 2009. Majitelka korunky v prohlášení přečteném na středeční tiskové konferenci prohlásila, že s manželem nikdy nežila a vdaná se nikdy necítila. "Žiji jako svobodná žena, nepovažuji se materiálně ani duševně za vdanou," stojí v dokumentu.

Je v něm také napsáno, že pár zahájil rozvodové řízení. Zda bylo dokončeno, jasné není. To, že Duránová o svém manželství neřekla organizátorům soutěže, prý je jenom "plod nezkušenosti".

Feblesová korunku předala čtyřiadvacetileté Dulcitě Lieggiové, která skončila na druhém místě. Duránová je majitelkou lázní v Santo Domingu. Titul získala 17. dubna a měla ostrov zastupovat na soutěži Miss Universe. Také v české soutěži o nejkrásnější ženu se smějí přihlásit jenom svobodné a bezdětné uchazečky.

ČTK, Lidovky.cz
J. Tachovský to je ale diskriminace 10:24 27.4.2012

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!