11. června 2009 9:59 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Miss s vyhraněnými názory na homosexuály musela odevzdat korunku

Letošní Miss Kalifornie a první vicemiss USA Carrie Prejeanová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letošní Miss Kalifornie a první vicemiss USA Carrie Prejeanová. | foto: Reprofoto

Letošní Miss Kalifornie a první vicemiss USA Carrie Prejeanová, která vzbudila rozruch otevřeným odmítáním sňatků lidí stejného pohlaví, byla dnes své kalifornské korunky zbavena.

Rozhodl o tom majitel kalifornské soutěže Donald Trump. Uvedl však, že důvodem nebyly dívčiny názory na homosexuály, ale to, že neplnila povinnosti, které na sebe účastí v soutěži vzala.

Prejeanová při dubnovém finále soutěže Miss USA řekla, že věří, že "manželství by mělo být mezi mužem a ženou". To ji údajně stálo vítězství - skončila na druhém místě.

Přes rozruch, který její slova vyvolala, se Trump původně rozhodl, že jí kalifornskou korunku ponechá. Teď ale změnil názor, údajně když se dověděl, že dívka neplní přijaté závazky. Mimo jiné prý v rozporu s podepsanou smlouvou veřejně vystupovala, aniž to organizátoři soutěže schválili.

Konkrétně šlo o vystoupení na shromážděních lidí odmítajících manželství homosexuálů. Navíc se na internetu objevily její polonahé fotografie, jejichž existenci prý organizátorům soutěže nepřiznala.

Trump v dnešním prohlášení uvedl, že Carrie domlouval, aby se "vrátila k práci" a dodržovala smlouvu, kterou s organizací Miss California USA podepsala, ale že "to bohužel nevypadá, že se tak stane". "Carrie je krásná mladá žena a já jí přeji úspěch při sledování jejích jiných zájmů," dodal magnát, jehož manželkou svého času byla československá lyžařka Ivana Zelníčková.

Lidovky.cz, ČTK