16. listopadu 2010 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mladí manželé v Číně podléhají nové módě. Nechávají se fotit nazí

Svatba - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Svatba - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PEKING Čínské sdružení fotografů specializujících se na svatební fotografie vyzvalo k zákazu pořizování snímků odhalených novomanželů. To je totiž nová móda mezi mladými páry v Číně, napsal list Shanghai Daily. Sdružení fotografů v Šanghaji uvedlo, že praxe, kdy mladí novomanželé pózují fotografovi nazí, je v rozporu s duchem instituce manželství.

Fotografové varovali, že budou žádat úřady, aby takové fotografie zakázaly, napsal list vycházející v angličtině.

"Svatba má být posvátným obřadem, přejeme si, aby mladí toto respektovali," prohlásil místopředseda sdružení He Lina.

Novomanželé v Číně podléhají nové módě a nechávají se fotografovat nazí.

V Číně se svatební fotografie obvykle pořizují měsíc před vlastním obřadem a budoucí manželé na nich pózují buď oděvech západního stylu nebo v tradičních čínských oděvech na turisticky atraktivních místech.

Ale mnohá studia navrhují mladým párům, aby se nechali na fotkách zvěčnit nazí, zahalení jen prostěradlem nebo s předmětem, který strategicky zakryje intimní místa.

I když není nezákonné takové fotografie pořizovat, každý, kdo je šíří, se vystavuje trestnímu stíhání za pornografii. Zveřejňování fotografií obnažených manželů na internetu vyvolalo ostrou diskusi o pojetí soukromého života v Číně.

ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...