Středa 26. února 2020svátek má Dorota 3 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mladík se vymočil do nádrže. Museli ji celou vypustit

Nádrž Mount Tabor | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nádrž Mount Tabor | foto: Reprofoto

PORTLAND/PRAHA Americký mladík se vymočil do nádrže s pitnou vodou, která zásobuje oregonský Portland. Úřady rozhodly, že nádrž vypustí. Po mladíkovi teď budou vymáhat náhradu vzniklé škody, která činí 600 tisíc korun.

Bezpečnostní kamery zachytili 21letého Joshuu Seatera, jak po půlnoci močí do nádrže. V té bylo 300 tisíc hektolitrů vody. Experti uklidňovali, ta trocha moči se prý ve vodě naředila a nemohla nikomu způsobit žádnou újmu, píše britský Daily Telegraph.


Úřad spravující portlandské vodní nádrže ale přesto rozhodl o jejím vypuštění. Teď se bude čistit a pak se znovu naplní. "Jsou lidé, kteří si myslí, že je to přehnaná reakce. Já si to nemyslím. Podle mě v tom důležitou roli hraje "fuj faktor", vysvětluje David Shaff, administrátor kanceláře spravující nádrže. "Neumím si představit, kolik lidí by si to ráno udělalo z té vody šťávu. Chcete snad pít moč? Hodně lidí by z toho bylo dost znechucených," vysvětluje rozhodnutí úřadu nádrž hned vypustit.

Seater nebyl zatčen, ani obviněn. Místní televizi ale řekl, že se kvůli tomu cítí špatně. "Myslel jsem, že je to čistička odpadních vod," hájí se mladík. Ten je momentálně bez práce, takže nemá z čeho zaplatit vzniklou škodu. Prý by se ale rád domluvil na tom, jak pomoci při čištění nádrže. Seržant Pete Simpson z portlandské policie k tomu dodal, že tomu všemu se dalo předejít, kdyby "si Seater prostě odskočil do křoví."

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...