Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mladík se vymočil do nádrže. Museli ji celou vypustit

Magazín

  14:22
PORTLAND/PRAHA - Americký mladík se vymočil do nádrže s pitnou vodou, která zásobuje oregonský Portland. Úřady rozhodly, že nádrž vypustí. Po mladíkovi teď budou vymáhat náhradu vzniklé škody, která činí 600 tisíc korun.

Nádrž Mount Tabor foto: Reprofoto

Bezpečnostní kamery zachytili 21letého Joshuu Seatera, jak po půlnoci močí do nádrže. V té bylo 300 tisíc hektolitrů vody. Experti uklidňovali, ta trocha moči se prý ve vodě naředila a nemohla nikomu způsobit žádnou újmu, píše britský Daily Telegraph.


Úřad spravující portlandské vodní nádrže ale přesto rozhodl o jejím vypuštění. Teď se bude čistit a pak se znovu naplní. "Jsou lidé, kteří si myslí, že je to přehnaná reakce. Já si to nemyslím. Podle mě v tom důležitou roli hraje "fuj faktor", vysvětluje David Shaff, administrátor kanceláře spravující nádrže. "Neumím si představit, kolik lidí by si to ráno udělalo z té vody šťávu. Chcete snad pít moč? Hodně lidí by z toho bylo dost znechucených," vysvětluje rozhodnutí úřadu nádrž hned vypustit.

Seater nebyl zatčen, ani obviněn. Místní televizi ale řekl, že se kvůli tomu cítí špatně. "Myslel jsem, že je to čistička odpadních vod," hájí se mladík. Ten je momentálně bez práce, takže nemá z čeho zaplatit vzniklou škodu. Prý by se ale rád domluvil na tom, jak pomoci při čištění nádrže. Seržant Pete Simpson z portlandské policie k tomu dodal, že tomu všemu se dalo předejít, kdyby "si Seater prostě odskočil do křoví."

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!