14. února 2010 21:26 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Mladík uvízl na lanovce. Aby na sebe upozornil, začal pálit bankovky

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

INNSBRUCK Zapalováním bankovek se na sebe snažil v sobotu večer upozornit snowbordista, který uvízl na sedačkové lanovce v tyrolském lyžařském středisku Kaltenbach-Hochzillertal. Dráha se totiž zastavila v době, kdy s ní jel do údolí. Záchranáři ho vysvobodili až po šesti hodinách.

Dvaadvacetiletý Němec byl podle policie začátečník a nechtěl už kopec sjíždět. Do údolí se chtěl svézt lanovkou, na kterou nasedl kolem čtvrté hodiny odpolední. V tu dobu ale sedačkové dráze končí provoz, tak ji personál zastavil.

Mladík zůstal viset v horní třetině 2360 metrů dlouhé trasy. Podle provozovatele tamější dráhy Heinze Schulze cesty lanovkou dolů nejsou ale vůbec povoleny. Ve stanici na to upozorňují cedule a uzávěry.

Policie dostala kolem osmé hodiny večerní informaci o tom, že se snowboardista ztratil. Hledalo ho pak asi 40 lidí. Mladík se na sebe snažil upozornit tím, že pálil bankovky. Doufal, že si plamínku někdo všimne. Nakonec ho uviděl řidič rolby, který jel po sjezdovce. Kolik peněz Němec spálil, se neví.

Záchranáři muže z lanovky vysvobodili hodinu před půlnocí. S podchlazeními skončil v nemocnici. Odtud si ho po ošetření odvezla rodina.

ČTK