Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mladík získal neplacenou stáž u OSN, žije v Ženevě ve stanu

Magazín

  10:17
ŽENEVA - Dvaadvacetiletý mladík z Nového Zélandu získal pro někoho práci snů - stáž u OSN. Jde ale o neplacenou stáž a protože nemá dostatek financí, žije David Hyde ve stanu u Ženevského jezera, napsal americký list The Washington Post. Jeho rodina z města Christchurch se o jeho údělu dozvěděla teprve nyní, když jim poslal jeden výtisk švýcarských novin, které o něm napsaly jako první.

Stan (Ilustrační foto) foto: archiv CK Marco Polo

David Hyde si prý hledal nějaké ubytování, brzy ale zjistil, že ceny pronájmů se pohybují v částkách, které si nemůže dovolit. Bez jakéhokoli příjmu se tedy rozhodl situaci vyřešit originálně: na pláži u Ženevského jezera si postavil stan a zakoupil si i malý plynový vařič.

Jak mladík popsal, když prší, jeho skromný příbytek není úplně vyhovující. „Nevybral jsem si stan, který je úplně voděodolný,“ svěřil se reportérovi švýcarského listu Tribune de Geneve. „Jak to dělají ostatní? Šanci tak dostanou jen ti, jejichž rodiče si to mohou dovolit,“ dodal.

Porušování Všeobecné deklarace lidských práv

Stan mladého Novozélanďana stojí nedaleko plážového klubu OSN, kde prý ostatní zaměstnanci organizace pijí a baví se. „V noci vidím své kolegy, jak si tam užívají,“ uvedl David. Příběh mladého stážisty se zdá být absurdní, jak napsal list The Washington Post, není to ale poprvé, co se v médiích řeší téma neplacených stáží při OSN. Nedávno tito stážisté ze Ženevy dokonce uspořádali protestní pochod. Jak tehdy uvedli, tím, že jim organizace za práci neplatí, dochází k porušování Všeobecné deklarace lidských práv.

Jak Hyde uvedl, možná byl „naivní“, když se rozhodl přijmout neplacenou stáž. Teď ale nechce odjet dřív, protože by si to pak nemohl zapsat do svého životopisu.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat