"Každý rok registrujeme 40 nebo 50 mořských želv, které spolykaly plasty," řekla podle serveru mluvčí regionální organizace Australian Seabird Rescue Rochelle Ferrisová. Není pochyb o tom, že plasty zvíře zabily, dodala.
Na Velkém bariérovém útesu, který je největším korálovým útvarem na světě a je pod ochranou UNESCO, podle ní žije na milion jedinců tohoto druhu velkých mořských želv. V podobném stavu prý může být víc zvířat.
Plastové obaly a další odpad do moře přinášejí řeky. Voda, která se do vodních cest dostává z kanalizací, by podle Ferrisové měla být lépe vyčištěna.
Moře vyplavilo želvu se stovkami plastů v těle
CANBERRA -
Více než 300 kusů umělé hmoty měla v zažívacím ústrojí želva, kterou vyplavilo moře na východě Austrálie. Informoval o tom
australský server abc.net.au. Tělo karety obrovské (Chelonia mydas)
lidé našli na pláži na severu státu Nový Jižní Wales. Podle mluvčí spolku na ochranu přírody jde o nejotřesnější případ, který za posledních 15 let viděla.
Mořská želva kareta obecná foto: Shutterstock

Znáte pochoutku balkánské kuchyně ajvar?
Na Balkáně je ajvar nedílnou součástí prostřeného stolu. Zeleninová pochoutka Ajvar od Podravky doprovází grilovaná masa, ryby, zeleninu, sýry i...